Peníze ze sběru starých telefonů poslouží na Pardubicku ekologii

Tři sta tisíc korun získaných ze sběru starých telefonů rozdělí Nadace Vodafone v otevřeném grantovém kole mezi neziskové organizace a občanské iniciativy v Pardubickém kraji. Zelený grantový program Nadace Vodafone podpoří projekty zaměřené na ochranu a zlepšování životního prostředí a na zvyšování povědomí o jeho efektivní ochraně.

Vodafone zajišťuje ekologickou recyklaci každého mobilu, příslušenství či baterie, které lidé odevzdají v jeho prodejnách, bez ohledu na to, kde je zakoupili. Za každý takto recyklovaný telefon odevzdá Vodafone své Nadaci průměrně 3 Eura. Výtěžek 300 000 Kč z této aktivity nyní Nadace rozdělí v rámci grantového programu Zelený program neziskovým organizacím na Pardubicku na ekologické projekty a projekty zaměřené na ochranu životního prostředí.

„Zeleným programem se Nadace Vodafone snaží podpořit občanskou společnost, komunitní projekty a samostatnou iniciativu mladých lidí týkající se ochrany životního prostředí. V grantovém kole budou upřednostněny projekty mladých lidí do 30 let, dále projekty, které zapojí i širší veřejnost a projekty, které řeší místní problémy,“ říká ředitel Nadace Vodafone ČR Robert Basch.

O grant se mohou ucházet všechny nestátní neziskové organizace či neformální skupiny mladých lidí do 26 let s ekologickými projekty, které budou realizovány na území Pardubického kraje, kde pracuje více než 600 zaměstnanců Vodafone.

Maximální výše příspěvku je 50 000 Kč a příspěvky mohou být použity i ke kofinancování aktivit.

Žádosti o granty je možné posílat do 12. února 2009. Detailní podmínky pro poskytování grantů jsou uvedeny na http://www.nadacevodafone.cz.

Mohlo by Vás zajímat:  Zákazníci Vodafone vytvoří vlastní mapu pokrytí mobilním internetem s reálnými rychlostmi

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.