Hra GhettOut pomáhá dětem z karlovarského dětského domova

Počítačová hra GhettOut, kterou vyvinula Společnost Tady a teď ve spolupráci s Nadací Vodafone, pomáhá dětem z dětského domova Karlovy Vary připravit se na úspěšné zapojení do společnosti. Hlavním cílem této hry je naučit děti zábavnou formou rozlišovat mezi úspěšnými a neúspěšnými životními strategiemi. Hra GhettOut byla oceněna Fórem dárců jako nejkreativnější využití technologií ve prospěch dobré věci.

Počítačová hra GhettOut simuluje prostředí sociálního ghetta, kde se žije bez pravidelné práce, v širokých rodinných sítích a ve spárech drobné kriminality. Děti mají díky atraktivní počítačové hře šanci na vlastní kůži vyzkoušet, které strategie je dovedou ke zvládnutí životních situací, a které naopak do spirály dluhů a kriminality.

„Děti, které vyrůstají v dětských domovech, jsou silně ohroženy budoucím sociálním vyloučením. Proto jsme se rozhodli podpořit Společnost Tady a teď ve vývoji počítačové hry, která těmto dětem pomůže se začleněním do většinové společnosti,” říká Robert Basch, ředitel Nadace Vodafone. Společnost Tady a teď objíždí se skupinou sociálních pracovníků jednotlivá zařízení, kde hru hrají společně s dětmi, rozebírají její průběh a učí se na ní řešit různé životní situace. Hru GhettOut si tak už mohli zahrát děti v Sušici, Plzni, Karlových Varech a základní škole v Kamenném újezdě. V budoucnu má Tady a teď v plánu navštívit dětský domov v Chebu a nízkoprahové zařízení v Mariánských lázních.

Hra je volně ke stažení na webových stránkách www.ghettout.cz a slouží také k tomu, aby si většinová společnost uvědomila, že vystoupit z prostředí ghetta je komplikovanější, než se zdá. Hudbu ke hře složila uznávaná hip hopová formace Bow Wave.

Nadace Vodafone získala za hru GhettOut speciální ocenění za kreativní využití technologiií pro dobrou věc v anketě TOP Firemní Filantrop 2008 vyhlášené Fórem Dárců.

Mohlo by Vás zajímat:  Vodafone a AOPK ČR vysadí půl milionu stromů v chráněných krajinných oblastech

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone ČR v roce 2008 získal 233 tisíc zákazníků

64 tisíc čistý zákaznický přírůstek za čtvrtletí od října do prosince 2008 233 tisíc čistý zákaznický nárůst od začátku roku...

Zavřít