Třetina sítě Vodafonu jede na energii z obnovitelných zdrojů

Vodafone letos využije pro chod své sítě 35 procent elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Díky společnosti E.ON Energie, a.s., tak Vodafone úspěšně pokračuje v plnění svého závazku, jehož cílem je do roku 2020 snížení emisí CO2 o polovinu.

„Odběr čisté elektřiny z obnovitelných zdrojů je pro nás zásadní prioritou a její podíl z celkového odběru energie chceme postupně navyšovat i v dalších letech,“ uvedl Přemysl Filip, Senior manažer společenské odpovědnosti ve Vodafone a dodává:. „Chceme dokázat, že odběr eko energie by měl být běžnou součástí podnikání firem.“

Vodafone začal již před dvěma lety v rámci projektu Zelená energie přispívat na energii z obnovitelných zdrojů. Tehdy podíl zelené energie činil zhruba pětinu z celkové spotřeby elektřiny Vodafonu. Díky nové smlouvě se společností E.ON Energie vzrostl na více než třetinu.

Konkrétní kroky, kterými se Vodafone ČR snaží dostát svému závazku zredukovat emise oxidu uhlíku, jsou:

  • Snižování energetické náročnosti sítě
  • Nákup eko energie společnosti E.ON Energie, a.s.
  • Ekologická přeprava zásilek s Go Green programem DHL
  • Využívání firemních vozů Toyota Prius s hybridním pohonem, které jsou šetrnější k životnímu prostředí
  • Motivace zákazníků, aby místo papírových vyúčtování využívali elektronická (za každého zákazníka služby Po Svém vysadí strom na Šumavě a v Beskydech)
  • Spolupráce s dodavateli technologie i software na vývoji energeticky šetrnějších zařízení
  • Nabídka ekologických produktů pro zákazníky (např. ekologický mobil či solární nabíječka)
Mohlo by Vás zajímat:  Mobilní operátoři se vzdávají poplatků za dárcovské SMS

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
O2 exkluzivně nabídne nový HTC Tattoo

V prvním únorovém týdnu se v nabídce telefonů společnosti Telefónica O2 Czech Republic exkluzivně objeví nový přístroj HTC Tattoo.

Zavřít