O2 Stream Music hlásí 30 000 klipů a velké změny

Unikátní hudební videoweb O2 Stream Music prošel razantní změnou. Portál se přeměnil do vrstevnatého hudebního webu, kde si lze kromě přehrávání klipů také pustit hudební pořady či zakoupit vstupenku na koncert. Zároveň byla databáze doplněna o klipy posledního chybějícího velkého vydavatelství, EMI. Na službě se také nově objevily tisíce klipů nezávislých kapel sdružených pod serverem Bandzone.cz.

S vydavatelstvím EMI je databáze kompletní

Se spuštěním v dubnu 2009 bylo na O2 Stream Music prvních 10 000 klipů od vydavatelství Universal, Sony Music, Warner Music a Supraphon. Nyní je databáze velkých nahrávacích společností kompletní. Podařilo se zrealizovat spolupráci s posledním labelem tzv. velké čtyřky, s EMI.

„Troufám si tvrdit, že v českých podmínkách to je revoluční okamžik. Neznám žádný jiný web, který by českým uživatelům nabídl oficiální klipy všech největších vydavatelství – to znamená všech nejatraktivnějších interpretů na světě. I na YouTube jsou mnohé klipy pro uživatele z Česka nedostupné a nikdy nevíte, zda-li najdete, co hledáte,“ říká generální ředitel Stream.cz Miloš Petana.

Do databáze tak přibyli velmi atraktivní interpreti ze stáje EMI jako skupiny Kabát, Kryštof nebo Divokej Bill, k vidění jsou klipy Lucie Bílé, Robbieho Williamse či kapely Coldplay.

„Jedná se o jedinečný projekt, který si stihl najít mnoho příznivců. A my jsme rádi, že můžeme být rovněž jeho součástí. Pro českého internetového uživatele je to jistě skvělá zpráva, vždyť se v katalogu EMI nachází celá řada zásadních videoklipů hlavně domácí produkce,“ říká k tomu marketingový manažer EMI Libor Lisý.

Klipy kapel Bandzone.cz přecházejí z YouTube

O2 Stream Music ale nechce zůstávat jen u velkých jmen hudební scény. Zároveň došlo k uzavření spolupráce s největším českým hudebním serverem Bandzone.cz, který sdružuje tisíce nezávislých či amatérských kapel z Česka a ze Slovenska. Do databáze O2 Stream Music tak doputovalo dalších 3000 klipů těchto kapel, které byly dosud k vidění na oficiálním kanále Bandzone.cz na YouTube.

Mohlo by Vás zajímat:  Nový Open Air Festival přiveze do Čech Faithless a nabídne dvě vstupenky v ceně jedné

„K přesunu našeho video kanálu z YouTube jsme se rozhodli z toho důvodu, že O2 Stream Music nám nabídl možnost s kapelami a zajímavými videoklipy pracovat a dále pomoci jejich propagaci, ať už formou reklamy či např. rozhovorů s interprety v rámci Stream.cz. V neposlední řadě je pro nás důležité i napojení Streamu na Seznam.cz. Věříme, že spolupráce největšího českého hudebního webu s největším českým video serverem přinese mnoho užitku nejenom oběma projektům, ale hlavně pomůže mladým kapelám a talentovaným tvůrcům videoklipů na sebe výrazněji upozornit,“ uvedl Michal Novák, zakladatel Bandzone.cz.

Dohromady tedy v současnosti čítá databáze O2 Stream Music 30 000 oficiálních a legálních videoklipů. Pro srovnání, na respektovaném serveru MTV.com jich je 16 000, navíc pro uživatele z Česka z většiny nepřístupných.

Hudební pořady, kalendář akcí i lístky na koncert

To ale není všechno. Velkou proměnou také prošel samotný portál, který kromě samotných videoklipů začal nabízet další atraktivní obsah. Na O2 Stream Music se například nově objevil Kalendář akcí, kde si uživatel může vyhledat hudební akce v celé republice a prostřednictvím partnerské firmy Ticketpro si na ně rovnou zakoupit lístek.

„Jsme rádi, že se O2 Stream Music pomalu transformuje na plnohodnotnou hudební televizi, která má navíc interaktivní formu,“ říká Evžen Chlanda, marketingový manažer pro produkty a služby společnosti Telefónica O2 Czech Republic, a dodává: „Hudební průmysl stále hledá obchodní model, který bude životaschopný i v době internetu. My jsme přesvědčeni, že právě O2 Stream Music takovým projektem je.“

Nově jsou tu také k nalezení populární hudební pořady jako Mixér nebo Osudové okamžiky, které byly dosud v rámci mateřského portálu Stream.cz.

„Chtěli jsme, aby návštěvník Stream.cz našel všechen hudební obsah na jednom místě, a to právě v rámci O2 Stream Music. Je to tak logičtější a přehlednější. Máme tu hudební pořady třeba o Madonně a hned vedle kompletní sbírku jejích klipů,“ říká dramaturg služby Martin Krušina.

Mohlo by Vás zajímat:  Startuje O2 Modrý blog. Přináší informace z O2 i ze světa technologií

Ostatně podívejte se sami. Novou podobu portálu naleznete na adrese www.o2streammusic.cz.

___________________________________________________________________________________________

O projektu:

O2 Stream Music je unikátní projekt, který vznikl na základě spolupráce serveru Stream.cz a společnosti Telefónica O2. Svou činnost zahájil v dubnu roku 2009 a během krátké doby se stal jedním z nejúspěšnějších hudebních serverů. Podle statistik NetMonitoru měl za prosinec 2009 zhruba čtyři sta tisíc reálných uživatelů. Jedním z hlavních faktorů úspěchů je fakt, že obsahuje plné verze klipů ve vysokém rozlišení, bez časového omezení nebo vkládané reklamy. Řada klipů je na serveru navíc umístěna ještě předtím, než si odbudou svou premiéru v televizi.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
MMS používá každý pátý zákazník Vodafonu

Díky úspěšné MMS vánoční kampani vzrostl počet zákazníků Vodafonu, kteří zasílají či přijímají obrázkové MMS zprávy, trojnásobně na téměř 600...

Zavřít