T-Mobile se připojí k Hodině Země

Již tuto sobotu, 27. března, proběhne čtvrtý ročník tzv. Hodiny Země. Do této celosvětové akce, která prostřednictvím vypnutí světel upozorňuje na změny klimatu, se v letošním roce zapojí rovněž T-Mobile. Od 20:30 do 21:30 hodin zhasne operátor venkovní i vnitřní osvětlení svého hlavního sídla v Praze na Roztylech i obou regionálních budov v Hradci Králové a Lounech.

„Ochranu životního prostředí chápeme jako řadu kroků, které na sebe vzájemně navazují a doplňují se. Nejde přitom jen o T-Mobile samotný. S výzvou k podpoře Hodiny Země jsme oslovili i řadu firem, úřadů a organizací, s nimiž dlouhodobě spolupracujeme,“ říká Jitka Chocová, manažerka společenské odpovědnosti T-Mobile. „Ve znamení zelené bude pro T-Mobile celý tento rok. Další aktivity, týkající se vztahu k životnímu prostředí, představíme v dubnu ve spojení s tradičním Dnem mobilní etikety a budou pokračovat i v dalších měsících,“ dodává.

Hodinu Země T-Mobile podpoří touto formou:

  • v centrále v Praze na Roztylech, zhasne venkovní osvětlení a všechna loga umístěná na budově, ztlumí osvětlení v technologických místnostech, na chodbách a v recepci;
  • v Hradci Králové a Lounech zhasnou své interní i externí osvětlení regionální budovy operátora;
  • budou ztlumena světla ve značkových prodejnách, které v tu dobu ještě budou otevřené;
  • tam, kde je to technicky možné, zhasnou i osvětlené billboardy s reklamou T-Mobile;
  • do speciálního režimu budou přepnuty internetové stránky www.t-mobile.cz.

T-Mobile se k odpovědnosti vůči svému okolí přihlásil již v roce 2005. Od té doby podnikl celou řadu velkých i menších kroků, které pomáhají snižovat dopady na životní prostředí. Jedná se například o modernizaci 2G sítě, díky níž klesla spotřeba energie o 45 %, zavádění „zelené“ normy ISO 14001, třídění odpadu ve všech budovách, automatické vypínání PC na konci pracovní doby, instalaci pohybových čidel nebo úsporných redukcí vodovodních baterií.

Mohlo by Vás zajímat:  Emporia v nabídce T-Mobile

Svým zákazníkům nabízí T-Mobile pouze ekologické tašky, bezplatnou recyklaci vysloužilých mobilních telefonů nebo třeba elektronickou fakturu namísto papírové. Ekologická hlediska T-Mobile uplatňuje i při výběru dodavatelů.

Hodina země je aktivita pořádaná Světovým fondem na ochranu přírody (WWF). Koná se poslední sobotu v březnu, kdy domácnosti a podniky vypnou na jednu hodinu své osvětlení a elektrické spotřebiče. Cílem je zvýšit povědomí o globálním oteplování. První ročník se odehrál v roce 2007 v Austrálii, o rok později již měla akce celosvětovou účast. Letos proběhne Hodina Země po celé planetě vždy od 20:30 hodin místního času.

Hodina Země 2010 má také svou českou stránku na Facebooku, její celosvětová verze čítá na 900 000 fanoušků. Průběh předchozích ročníků, včetně zhasínání Eiffelovky či pyramid najdete zde.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
S novou předplacenou O2 kartou lze nyní volat kdykoli jen za korunu za minutu

Telefónica O2 přichystala pro nové zákazníky předplacených O2 karet jedinečnou nabídku. K tarifům O2 NA!PIŠTE a O2 NA!HLAS si od 1....

Zavřít