Vodafone spustil 3G pro celé Brno a 70 % populace Prahy, do roka pokryje desítky velkých měst

Vodafone dnes spustil vysokorychlostní internet 3G v celém Brně a pro 70 % populace Prahy. Ve zbylé části hlavního města spustí Vodafone rychlá mobilní data do konce června. Do roka bude 3G od Vodafonu v desítkách velkých českých měst. Noví i stávající zákazníci Vodafonu si mohou od 1. dubna 3G v Brně a v Praze vyzkoušet na jeden měsíc zdarma.

„Během následujících dvanácti měsíců postupně spustíme rychlý mobilní internet ve třiceti až čtyřiceti velkých městech v republice, včetně všech krajských měst. Prioritou pro nás přitom je nabízet hlasové a datové služby v co nejlepší kvalitě,“ říká Pavel Kos, viceprezident pro technologie Vodafonu Česká republika.

Díky 3G budou moci zákazníci surfovat na internetu v notebooku nebo v mobilním telefonu reálně 10x až 15x rychleji než na dosavadní technologii EDGE. Za zrychlení si přitom zákazníci nic nepřiplatí, 3G bude dostupné v rámci stávajících datových tarifů.

Datový tarif Připojení na stálo, který je vhodný pro surfování a stahování většího množství dat, si nyní navíc mohou zákazníci v Brně a v Praze vyzkoušet na jeden měsíc zdarma. Když se ho poté rozhodnou dále využívat, získají praktický USB modem za zvýhodněnou cenu 77 Kč.

Vodafone využívá pro provoz 3G sítě nejnovější technologii HSPA (High Speed Packet Access) od společnosti Huawei. Ta umožňuje připojení k mobilnímu internetu rychlostí až 7,2 Mb/s pro download a až 2 Mb/s pro upload.

Kromě 3G sítě nabízí Vodafone i síť 2G – EDGE, která je nyní dostupná pro více než 95 % obyvatel České republiky.

Datový tarif pro připojení k internetu v počítači/notebooku:

Připojení na stálo Cena za měsíc s 20% DPH 10% sleva se službou Po svém
Měsíční datový tarif (FUP 3 GB) 525 Kč 472,50 Kč
Mohlo by Vás zajímat:  Vodafone nabídne solární nabíječku vlastní značky

Datové tarify pro připojení k internetu přes mobil:

Vodafone Internet do mobilu na den Cena za den s 20% DPH
Denní datový tarif (FUP 5 MB) 17 Kč
Vodafone Internet do mobilu na měsíc Cena za měsíc s 20% DPH 10% sleva se službou Po svém
Měsíční datový tarif (FUP 100 MB) 177 Kč 159,50 Kč

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone skrze svou Nadaci rozdělil českému neziskovému sektoru již 50 milionů Kč

Mezi neziskové projekty po celé ČR rozdělila Nadace Vodafone od svého vzniku již více než 50 milionů Kč. V loňském...

Zavřít