T-Mobile podpoří zelené projekty neziskovek

T-Mobile se také v letošním roce zaměřuje na podporu ekologických aktivit. Dnešním dnem proto vyhlašuje grantové řízení určené pro projekty českých nevládních a neziskových organizací, které se věnují ochraně přírody a životního prostředí. Rozdělovat se budou Twist kupony za čtvrt milionu korun.

„Věnováním finančních prostředků na telekomunikační provoz chceme dát neziskovkám impuls k rozvoji jejich především ‚zelených‘ projektů. Vybudováním dostatečně širokého okruhu dárců budou schopné stát dlouhodobě na vlastních nohou,“ vysvětluje Jitka Chocová, manažerka společenské odpovědnosti
T-Mobile.

O kupony v celkové hodnotě 250 000 korun je možné žádat prostřednictvím Nadace VIA až do pátku 23. července 2010. Grantové řízení je určeno pouze organizacím pečujícím o přírodu a životní prostředí, respektive pro takto zaměřené projekty. Každý žadatel může získat maximálně kupony v hodnotě 25 000 korun. Hodnotící komise na konci srpna vybere vítězné projekty a v září pak budou kupony předány úspěšným žadatelům.

Rozvoj „zelených“ neziskovek a jejich aktivit je součástí strategie udržitelného rozvoje a ochrany klimatu, na něž se T-Mobile zaměřuje. Její součástí je například podpora aktivace elektronické faktury, díky níž získal UNICEF rovných 223 023 korun, nebo akce „Podpoř gorily s T-Mobile“ zaměřená na recyklaci mobilů v rámci hudebního festivalu Rock for People.

Jen za minulý rok darovala společnost T-Mobile na charitativní projekty 8,4 milionu korun a 594 dní práce svých zaměstnanců v rámci programu „Jeden den pro váš dobrý skutek“. Samotní pracovníci jsou v tomto směru rovněž aktivní, již popáté nominovali na podporu fondu T-Mobile projekty neziskovek či obcí, s nimiž aktivně spolupracují. Příspěvek v hodnotě dva miliony korun získalo celkem 27 organizací z celkových 113, které o grant žádaly.

Kompletní informace o grantovém řízení a formulář žádosti jsou k dispozici na stránkách www.prosvetkolemnas.cz a www.nadacevia.cz.

Mohlo by Vás zajímat:  VYRAZTE NA DOVOLENOU V PRAVOU CHVÍLI A BEZ STRESU

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone a AOPK ČR vysadí půl milionu stromů v chráněných krajinných oblastech

Vodafone ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR) vysadí jeden nový strom za každého zákazníka, který...

Zavřít