Zaměstnanci O2 darovali stovky litrů krve

Téměř tisíc zaměstnanců společnosti Telefónica O2 se již tradičně aktivně zapojilo do projektu Daruj krev s O2. Letos tento projekt, organizovaný v rámci konceptu společenské odpovědnosti ve spolupráci s Ústřední vojenskou nemocnicí (ÚVN), vstupuje pod záštitou Nadace O2 do svého třetího ročníku. Poslední odběr přitom proběhl minulý čtvrtek přímo v sídle společnosti Telefónica O2, kde svou krev darovalo 36 zaměstnanců.

„Lékaři u dárcovství krve oceňují především pravidelnost, a právě proto v akci, kterou jsme zahájili v dubnu 2008, i nadále pokračujeme. Zatím tak naši zaměstnanci bez nároku na příspěvek darovali bezmála 500 litrů krve. Jsem rád, že náš příklad následovaly i další telekomunikační společnosti,“ uvedl u příležitosti Mezinárodního dne dárců krve, který se slaví 14. června, Jiří Šuchman, ředitel vnějších vztahů společnosti Telefónica O2, který je zároveň jedním z pravidelných dárců.

„Protože vím, že každá kapka je důležitá, a že i moje krev může někomu zachránit život, snažím se darovat pravidelně. Při mém časovém vytížení je to však složité, proto rád využiji možnosti si jen odběhnout do přízemí a nastavit ruku. Při proceduře, která trvá pouhých dvacet minut, se tak můžu klidně připravovat třeba na další schůzku,“uvedl Jan Karas, ředitel pro prodej firemním klientům společnosti Telefónica O2 a současně jeden z dobrovolných dárců krve.

Česká republika potřebuje ročně zhruba půl milionu odběrů krve a jejích složek, bohužel se tento počet zatím nedaří naplnit. Lidská krev je přitom, i přes pokrok v technologiích pro transfuze, stále nenahraditelná. Transfuzní stanice proto tuto pravidelnou aktivitu společnosti Telefónica O2 vítají.

„S firmou Telefónica O2 spolupracujeme třetím rokem a společně jsme za tu dobu uskutečnili již 18 odběrů. Díky dlouhodobé spolupráci také můžeme odběry dobře plánovat a mít tak potřebné zásoby krve,“ říká podplukovník MUDr. Miloš Bohoněk, primář oddělení hematologie, biochemie a krevní transfúze Ústřední vojenské nemocnice Praha.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Rock for People s T-Mobile

Již třetím rokem je T-Mobile pod značkou t-music generálním partnerem festivalu Rock for People. Ten otevře své brány za tři...

Zavřít