O2 přineslo první komerční internetové vysílání ve formátu Smooth Streaming v České republice

Open Air Festival, jehož generálním partnerem je společnost Telefónica O2 Czech Republic, a.s., nabídl jako první v České republice internetové přenosy prostřednictvím inovativní technologie Microsoft Smooth Streaming. Na webu www.openairfestival.cz a partnerském serveru iDnes.cz tak měli diváci příležitost sledovat více než 14 hodin živého vysílání z festivalu. Nechyběly ani koncerty hvězd jako Kasabian nebo Faithless. Vybrané pořady se po sestříhání objeví v přístích dnech opět na festivalových stránkách.

Smooth Streaming je pokročilou technologií doručování obsahu internetového vysílání od společnosti Microsoft. Tato technologie umožňuje automatickou adaptaci datového toku podle aktuální kvality internetového připojení diváka i podle velikosti okna přehrávače. Přepínání mezi jednotlivými kvalitami streamů probíhá bez přerušení příjmu vysílání, díky tomu je zážitek diváka z vysílání kvalitnější. Dalším vylepšením, kterého se dočkali návštěvníci stránek Open Air Festivalu, je funkce Smooth Streaming playback, která dokáže vrátit přehrávání živého streamu až o několik desítek minut zpět v čase nebo vysílání v přehrávači pozastavit.

Internetoví diváci mohli sledovat dva hudební kanály, o jejichž obsah se staralo 12 živých kamer ze třech podií. Nechyběly ani záznamy koncertů a rozhovory s umělci. Perličkou bylo odvysílání kompletního koncertu kapel Kasabian a The Kissaway Trail, tedy obou hlavních sobotních headlinerů. Internetové přenosy sledovalo za dobu konání celého Open Air Festivalu přibližně 20 tisíc unikátních diváků.

Celé end-to-end řešení bylo postaveno v rekordně krátkém čase ve spolupráci společností Telefónica O2 Czech Republic, a.s. a LIVEBOX, a.s. a kombinuje nejnovější dostupné trendy internetového vysílání, zpracování zdrojového obsahu, jeho distribuci a technologie moderního interaktivního webového přehrávače.

Open Air Festival je multikulturní akcí pro celou rodinu. Kombinuje pestré aktivity – od sportu, přes divadla, adrenalin i atrakce pro nejmenší. Vrcholem festivalu jsou však vždy vystoupení skvělých hudebníků. V roce 2010 Open Air Festival přivezl na letiště nedaleko Panenského Týnce mezinárodní hvězdy jako Faithless (UK), Kasabian (UK), Röyksopp (NOR), The Kissaway Trail (DK), Richard Müller (SK), LTJ Bukem & MC Conrad (UK), Moguai (DE) a mnohé další. Ti všichni vytvořili od 12. do 14. srpna skvělou atmosféru, kterou si užívalo více než 18 tisíc návštěvníků. Více informací najdete na www.openairfestival.cz.

Mohlo by Vás zajímat:  Internet od O2 již od 300 Kč měsíčně

Technický popis unikátního řešení
Oba hudební kanály Open Air Festivalu byly přes „capture“ karty doručeny do enkoderů, které zpracovávají obsah pro internetové vysílání v několika datových tocích ve spektru od 300Kbps do 1,7 Mbps. Video/audio kodekem datového vysílání byl formát VC1/WMA. Z enkoderů byla data posílána na publikační body distribučních serverů postavených na nejnovějších technologiích společnosti Microsoft. Tyto servery tvoří základ distribuční platformy O2 IVS (Internet Video Systém). Platforma O2 IVS je pro diváky zdrojem internetového vysílání, a to prostřednictvím progresivního protokolu HTTP.

Klientský přehrávač je postavený na technologii Microsoft Silverlight 4. Tato technologie je jako „plugin“ volně dostupná pro nejrozšířenější webové prohlížeče a operační systémy. V zakázkově upraveném přehrávači Silverlight bylo možné kromě živého adaptivního vysílání sledovat také dynamicky tvořený aktuální program hudebního festivalu s odkazy na data hudebních interpretů a přijímat bleskové vzkazy od realizačního týmu.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Revoluční Twist tarify od T-Mobile

T-Mobile přichází s nabídkou zbrusu nových předplacených tarifů. Po provolání pěti minut nebo odeslání pěti SMS do jakékoliv sítě v rámci...

Zavřít