Telefónica O2 předá více než 1,4 milionu Kč na pomoc obětem povodní

Společnost Telefónica O2 Czech Republic vyhlásila 8. srpna okamžitou mimořádnou zaměstnaneckou sbírku na pomoc obětem ničivých povodní v severních Čechách. Do dnešního dne přispělo 1 296 zaměstnanců částkou 711 853 Kč a společnost Telefónica O2 ji navýšila o 100 % na sumu 1 423 706 Kč. Zařadila se tak mezi největší firemní dárce, které předají svůj výtěžek společnosti Člověkv tísni.

Do sbírky SOS Povodně přispívá jak veřejnost, tak řada firem, kterým patří velký dík. Telefónica O2 Czech Republic patří se svým výtěžkem mezi naše největší firemní dárce. Oceňujeme zejména přístup jejich zaměstnanců k nezištné pomoci,“ říká Tomáš Vyhnálek ze společnosti Člověk v tísni.

„Jsme potěšeni, že můžeme prostřednictvím společnosti Člověk v tísni pomoci lidem postiženým letošními ničivými záplavami. Díky patří především našim zaměstnancům, kteří do sbírky dobrovolně přispěli a bez nichž by výtěžek nedosáhl tak mimořádné výše,“říká Jiří Šuchman, ředitel pro vnější vztahy společnosti Telefónica O2 a člen správní rady Nadace O2.

Člověk v tísni v průběhu prvního týdne po povodních dopravil do postižených vesnic pomoc za 3,5 milionu korun. Konkrétně zásilky dorazily do zaplavených obcí na Liberecku (Frýdlantsko, Hrádek nad Nisou, Chrastava) a Děčínsku (Benešov nad Ploučnicí, Česká Kamenice, Srbská Kamenice, Rumburk, Varndsdorf). Jednalo se především o nářadí na odklízení bahna, kolečka, gumáky a rukavice, Savo, zdravotnický materiál a pitnou vodu.

Povodně zasáhly nejméně 2500 domů a jejich obyvatelé se nyní nacházejí mnohdy v zoufalé situaci. V průběhu následujících týdnů a měsíců bude Člověk v tísni pomáhat těm nejvíce postiženým rodinám s obnovou jejich obydlí. Stejně jako v minulosti bude přispívat na rekonstrukci jejich domovů a obnovu vnitřního vybavení jejich domácností. Na pomoc konkrétním rodinám bude využita největší část darů, které se sejdou na sbírce SOS Povodně.

Mohlo by Vás zajímat:  mTicket otevírá mobilní cestu k vašim zážitkům

Při loňských povodních přispěla Telefónica O2 a její zaměstnanci částkou 1 milion korun, která byla využita v obci Životice u Nového Jičína na stavbu nových povodňových domů pro rodiny, jejichž domy musely být po povodni zbourány.

Telefónica O2 se navíc rozhodla vyjít maximálně vstříc všem svým zákazníkům postiženým povodněmi. Pro obyvatele zasažené touto přírodní katastrofou jsou nyní připraveny speciální programy a služby, které jim nabídnou okamžité řešení nastalé situace a umožní opět komunikovat s okolím. Více zde.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
T-Mobile: vstupenky na festival Řípfest se slevou až 58 %

T-Mobile přichystal pro své zákazníky další báječnou nabídku. Ve spolupráci s portálem Ticketstream nabídne vstupenky na Řípfest zakoupené přes mobil za...

Zavřít