Týden mobility v T-Mobile

Letošní rok má u T-Mobile zelenou barvu; proto se operátor tento týden připojil k mezinárodní ekologicky zaměřené akci Týden mobility. V rámci této aktivity mají zaměstnanci společnosti možnost podpořit dnešní Evropský den bez aut nebo se zúčastnit Dnů mobility, které proběhnou v sídlech T-Mobile v Praze a Brně tento čtvrtek a pátek.

„Trvale udržitelný rozvoj a životní prostředí jsou oblasti, na které se zaměřujeme dlouhodobě,“ říká Jitka Chocová, manažerka společenské odpovědnosti T-Mobile, a doplňuje: „Nyní jsme se soustředili na možnost přiblížit novinky z oblasti ekologie v automobilovém průmyslu všem, kteří pro společnost pracují.“

V rámci Evropského dne bez aut, který probíhá vždy 22. září, dostali jako motivaci pro jízdu hromadnou dopravou pražští zaměstnanci se služebním vozem zdarma jízdenky na MHD. Komu se městskou dopravou jet nechce, může do práce dorazit na kole, koloběžce nebo in-line bruslích. Symbolicky tak každý pracovník T-Mobile přispěje ke zmírnění uhlíkové stopy, kterou za sebou osobní doprava zanechává. V rámci akce byl také vyhodnocen nejúspornější řidič firmy, za rok 2009 co do spotřeby pohonných hmot v porovnání s technickým průkazem. Vítěz dokázal, že i v Praze se dá jezdit pod průměrnou spotřebou uvedenou v technickém průkazu vozidla. Všichni pracovníci navíc obdrželi desatero pravidel ekologické jízdy.

Ve čtvrtek v Brně a v pátek v Praze proběhne speciální program nazvaný Den mobility. Ten mimo jiné nabídne:

  • představení hybridních vozů a automobilů na stlačený zemní plyn (NCG)
  • školu ekologické a ekonomické jízdy organizace ECODrive
  • jízdu na elektrokolech a elektroskútrech
  • promítání dokumentu Martina Marečka Auto*Mat
  • prezentaci Nadace Partnerství, která podporuje rozvoj šetrné dopravy.
Mohlo by Vás zajímat:  NOVÁ SLUŽBA DIGITÁLNÍ TELEVIZE DO MOBILU

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone pokrývá 3G sítí 30 procent populace ČR

Vodafone pokrývá rychlým mobilním internetem 3G již 30 procent populace ČR. V současnosti tak rychlá data přes technologii 3G mohou...

Zavřít