Vodafone spouští v Českých Budějovicích vysokorychlostní mobilní 3G internet

Vodafone spouští v Českých Budějovicích rychlý internet pro mobilní telefony a notebooky. Pokryto je 98 % populace tohoto krajského města. Proto mohou nyní jeho obyvatelé, kteří využívají data v mobilních zařízeních, surfovat za stejnou cenu až 15krát rychleji. Noví i stávající zákazníci Vodafonu si v Českých Budějovicích mohou vyzkoušet tuto technologii na jeden měsíc zdarma. V současnosti Vodafone pokrývá rychlým mobilním internetem 3G již 30 procent populace ČR.

„Při výstavbě vysokorychlostní 3G sítě klademe v jednotlivých městech důraz na pokrývání souvislého území a vyladění sítě tak, abychom pro zákazníky zajistili maximální kvalitu nabízených hlasových a datových služeb,“ říká Pavel Kos, viceprezident pro technologie ve Vodafonu a dodává: „Technici Vodafonu najezdili po Českých Budějovicích při testovacím měření a optimalizaci sítě více než 700 km.“

Do konce letošního roku pokryje Vodafone 3G signálem celkem 60 měst a obcí, včetně všech krajských metropolí. Mezi nimi nebudou chybět města jako Tábor, Domažlice, Jihlava, Třebíč či Ždár nad Sázavou.

Vodafone využívá pro provoz 3G sítě nejnovější technologii HSPA (High Speed Packet Access) od společnosti Huawei. Ta umožňuje připojení k mobilnímu internetu rychlostí až 7,2 Mb/s pro download a až 2 Mb/s pro upload.

Díky 3G budou moci zákazníci surfovat na internetu v notebooku nebo v mobilním telefonu reálně 10x až 15x rychleji než na dosavadní technologii EDGE. Za zrychlení přitom zákazníci nic nepřiplatí, 3G bude dostupné v rámci stávajících datových tarifů.

Datový tarif Připojení na stálo, který je vhodný pro surfování a stahování většího množství dat, si nyní mohou zákazníci v Českých Budějovic vyzkoušet na jeden měsíc zdarma. Když se ho poté rozhodnou dále využívat, získají praktický USB modem pro připojení k internetu v notebooku za zvýhodněnou cenu 77 Kč.

Mohlo by Vás zajímat:  Dobíjecí kupony Vodafonu s DMS kampaněmi již v prodeji

Kromě 3G sítě nabízí Vodafone i síť 2G – EDGE, která je nyní dostupná pro více než 95 % obyvatel České republiky.

Přehled všech datových tarifů Vodafonu:

Datový tarif pro připojení k internetu v chytrém telefonu:

Vodafone Internet v mobilu na naplno Cena s DPH Cena se službou Po svém
Měsíční datový tarif do konce října (FUP 500 MB) 177 Kč 159,50 Kč
Měsíční datový od listopadu 2010 (FUP 500 MB) 315 Kč 283,50 Kč

Datové tarify pro připojení k internetu v mobilu:

Vodafone Internet do mobilu na den Cena s DPH
Denní datový tarif (FUP 5 MB) 17 Kč
Vodafone Internet do mobilu na měsíc Cena s DPH Cena se službou Po svém
Měsíční datový tarif (FUP 100 MB) 177 Kč 159,50 Kč

Měsíční datový tarif pro připojení k internetu v počítači/notebooku:

Připojení na stálo Cena s DPH Cena se službou Po svém
Měsíční datový tarif (FUP 3 GB) 525 Kč 472,50 Kč

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Týden mobility v T-Mobile

Letošní rok má u T-Mobile zelenou barvu; proto se operátor tento týden připojil k mezinárodní ekologicky zaměřené akci Týden mobility. V rámci...

Zavřít