Milan Vašina nástupcem Rolanda Mahlera

Nástupcem Rolanda Mahlera na postu generálního ředitele největšího českého operátora se od 1. ledna 2011 stane Milan Vašina, současný výkonný ředitel pro marketing, prodej a služby zákazníkům Slovak Telekomu.  

Milan Vašina (41) získal vzdělání na Ekonomické fakultě Zemědělské univerzity v Brně. Ve skupině Deutsche Telekom pracuje již od roku 1997, kdy zastával pozici manažera marketingové komunikace a později marketingového manažera pro rezidenční segment bývalého RadioMobilu, nyní T-Mobile Czech Republic. Jeho další profesní zastávkou byla v letech 2002–2007 pozice marketingového ředitele společnosti EuroTel (později T-Mobile Slovensko a.s.) v Bratislavě. V roce 2007 se stal generálním ředitelem téže společnosti. Po integraci T-Mobile se společností Slovak Telekom v červenci 2010 se Milan Vašina stal výkonným ředitelem pro marketing, prodej a služby zákazníkům Slovak Telekomu. Milan Vašina je svobodný, bezdětný, volný čas rád tráví s přáteli a rodinou. Mezi jeho četné koníčky patří mimo jiné cestování, horská turistika, běh, lyžování či výtvarné umění.

„Jmenování do funkce generální ředitele českého T-Mobile si opravdu vážím. Rád se vracím do společnosti, která prošla neuvěřitelným vývojem – z pozice dvojky na mobilním trhu se stala jasnou jedničkou a dokonce se etablovala na fixním trhu a expanduje do dalších segmentů,“ říká Milan Vašina a dodává: „Pro mě osobně bude největší výzvou pokračovat v tomto úspěchu Rolanda Mahlera, pod jehož vedením firma těchto met dosáhla. Těším se především na nový tým a úkoly, které před námi leží. Věřím, že na nové pozici zúročím veškeré zkušenosti, které jsem získal nejen na Slovensku.“

„Rád bych Rolandu Mahlerovi poděkoval za skvělý způsob řízení, který prokázal v průběhu minulých 10 let v čele T-Mobile Czech Republic. Šlo o dekádu, během níž se společnost stala vedoucím českým operátorem a opravdu cenným členem skupiny Deutsche Telekom,“ řekl Guido Kekrhoff, Management Board Member Europe Deutsche Telekomu. „Jsem přesvědčen, že jmenování Milana Vašiny jako nového generálního ředitele bylo skvělou volbou a přeji mu hodně úspěchů při dalším upevnění pozice společnosti na českém trhu.“

Mohlo by Vás zajímat:  T-MOBILE ROZJÍŽDÍ PÁTÝ ROČNÍK SOUTĚŽE PRO ZAČÍNAJÍCÍ PODNIKATELE

Roland Mahler je generálním ředitelem T-Mobile Czech Republic od roku 2000. Během jeho tří funkčních období prošel bouřlivým rozvojem nejen telekomunikační trh, ale i samotný operátor. První velkou změnou bylo začlenění společnosti do skupiny Deutsche Telekom v roce 2002. V letech 2003–2005 T-Mobile úspěšně usiloval o dosažení pozice jedničky na českém trhu. Historickým mezníkem se pak stala akvizice retailové části Českých Radiokomunikací, jíž se T-Mobile stal největším alternativním ADSL operátorem. Nejnovějším přírůstkem do nabídky T-Mobile se pak stala satelitní televize. Úspěch společnosti pod vedením Rolanda Mahlera pak potvrzují i následující čísla: od konce roku 2000 se počet zákazníků T-Mobile zvýšil z 1,85 milionu na více než 5 milionů na konci roku 2009 a tržby ze služeb stouply z necelých 18 miliard za rok 2000 na téměř 31,5 miliard za rok 2009.

Roland Mahler zůstává i po 1. lednu 2011 předsedou představenstva T-Mobile Czech Republic a předsedou dozorčí rady sesterské společnosti Polska Telefonia Cyfrowa.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Telefónica O2 byla dvakrát oceněna v soutěži WebTop100

Webové stránky dvou produktů společnosti Telefónica O2 Czech Republic byly oceněny v soutěži WebTop100 jako nejúspěšnější webové prezentace. První místo...

Zavřít