Téměř tři stovky zaměstnanců O2 pomohly veřejně prospěšným organizacím

Dne 1. října 2010 pomáhalo 270 zaměstnanců společnosti Telefónica O2 v patnácti veřejně prospěšných organizacích po celé České republice. Zúčastnili se tak Mezinárodního dne dobrovolnictví, který se každoročně koná v rámci celé skupiny Telefónica. Na tento den získávají zaměstnanci, kteří se rozhodnou pomáhat, mimořádné volno. Pomáhal i generální ředitel společnosti Telefónica O2 Czech Republic Luis Antonio Malvido a další členové managementu.

„Dobrovolnictví je v Thomayerově nemocnici již naprosto samozřejmou součástí péče o pacienty. Prostřednictvím firemního dobrovolnictví se vytváří materiální hodnoty, cenné především v době, kdy ve zdravotnictví není dostatek prostředků na pokrytí všech nákladů. Zároveň se tak propojují dva odlišně zaměřené světy, dochází k lepšímu vzájemnému poznání, mnohdy i docenění práce zdravotníků, a k předání zpětné vazby od lidí zvenku,“ říká Karin Pospíšilová, koordinátorka centra podpůrné péče Fakultní Thomayerovy nemocnice. “ Pomoci zaměstnanců O2 si vážíme také proto, že je opakovaná a pravidelná,“ dodává Pospíšilová.

V Thomayerově nemocnici pomáhali zaměstnanci na novorozeneckém oddělení, na LDN a dalších odděleních, brousili a natírali balkony a vyklízeli prostory pro nadcházející rekonstrukci. Další dobrovolníci-specialisté pomáhali Sdružení Linka bezpečí s nastavením budoucí marketingové a personální strategie, s přeinstalováním počítačů a instalací softwarů. Dobrovolná pomoc dorazila také do společností Elpida Plus, dětského domova Pyšely u Benešova, občanského sdružení Sluneční zahrada, sdružení Alka v Příbrami, Piafa ve Vyškově u Brna, do dětského domova Dagmar v Brně, dětského krizového centra Spondea v Brně, občanského sdružení Ledovec u Plzně, sdružení Arpida u Českých Budějovic, dětského domova ve Frýdku Místku a také do Slezské diakonie v Českém Těšíně. Dalších 65 zaměstnanců pomáhalo s likvidací následků povodní v obcích Heřmanice a Raspenava. Do pomoci se zapojili i členové managementu – generální ředitel společnosti Luis Malvido, ředitel pro právní a regulatorní záležitosti a tajemník společnosti Jakub Chytil a ředitel pro provoz Petr Slováček.

Mohlo by Vás zajímat:  O2 TV zjednodušuje nabídku. Nově uvede tři tarify pro všechny zájemce

Se zkušeností s dobrovolníky se svěřila také ředitelka dětského domova Dagmar v Brně Mgr. Dagmar Rodanová: “ Díky dobrovolníkům z O2 a za velké pomoci našich dětí se udělala spousta práce. Měli jsme opravdu štěstí na báječné lidi, kteří do domova zapadli, jako by tam odjakživa patřili. Děcka rychle pochopila situaci, že dospěláci přišli na pomoc a ne za ně pracovat, takže se zapojili všichni a divilo se celé naše okolí a zejména naše zahrada. Už jsme si dokonce pomoc domluvili i na příští rok.“

Všechny organizace, ve kterých zaměstnanci O2 pomáhali, podporuje Nadace O2 již řadu let. Mnoho z nich obdrželo finanční příspěvek v grantovém řízení, ve kterém je každoročně rozděleno deset miliónů korun neziskovým organizacím pomáhající dětem. Linku bezpečí podporuje Nadace O2 ve formě generálního partnera již 16 let, stejně jako Linku seniorů, kterou provozuje Elpida plus.

„Zájem zaměstnanců nás velmi potěšil, ale až tak nepřekvapil. Letos se již do dobrovolnických aktivit organizovaných Nadací O2 zapojilo přes 700 zaměstnanců, řada z nich ve volném čase. Největší zájem je o tzv. teambuildingy pro dobrou věc, kdy jezdí celá oddělení v rámci svého firemního výjezdního zasedání pomáhat do neziskové organizace,“ říká Ivana Šatrová, ředitelka Nadace O2. “ Přes 2 tisíce zaměstnanců letos přispělo do finančních sbírek vyhlašovaných Nadací O2 celkovou částkou 1,8 milionu korun. Pomohli tak obětem na Haiti, lidem zasaženým povodněmi v ČR, ale také mnoha rodinám s dětmi s postižením,“ dodává Šatrová.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone zajišťuje mobilní služby pro skupinu C.S.CARGO

Mobilní služby pro dopravní a logistickou skupinu C.S.CARGO zajišťuje od září společnost Vodafone Czech Republic. Ta pro pětici firem v...

Zavřít