Fond T-Mobile rozdělil 2,5 milionu korun

Dva a půl milionu korun z Fondu T-Mobile zná své majitele. Tématem letošního, již šestého ročníku grantového řízení, byla „Zdravá planeta“. Hodnotící komise vybíraly ze 126 projektů a sítem nakonec úspěšně prošlo 43 žadatelů z Lounska, Královéhradecka a Prahy 11, tedy z regionů, kde T-Mobile dlouhodobě působí. Symbolické šeky budou předány uchazečům v období od 30. listopadu do 2. prosince.

„Na prostředí, ve kterém žijeme, by se nemělo zapomínat ani v ekonomicky náročnějších časech. Právě proto jsme letos zvolili motto ‚Zdravá planeta – zdravá komunita a zdravé prostředí‘,“ vysvětluje Petra Pavičová, manažerka společenské odpovědnosti T-Mobile a dodává: „Velmi mě těší, že jsme i při takto specifickém zadání obdrželi vysoký počet žádostí. Je dobré vědět, že organizace při svých činnostech respektují své okolí.“

Za šest let své existence věnoval Fond T-Mobile neziskovému sektoru téměř 37 milionů korun, kterými bylo podpořeno 585 projektů. A to včetně letošního ročníku, kdy 43 úspěšných žadatelů získalo celkem 2,5 milionu korun.

Nejtěžší práci měla Komunitní nadace Euroregionu Labe, která spravuje Fond T-Mobile v okrese Louny. Uchazeči z Lounska přihlásili 61 projektů, z nichž uspělo 19. Mezi jejich autory bude rozdělena částka jeden milion korun. Ani neziskové organizace v Královéhradeckém kraji, kde má grantové řízení na starosti Nadace VIA, nezahálely a zaslaly 53 žádostí. Jeden milion korun nakonec připadne 18 úspěšným žadatelům. Komise pro Prahu 11 vybírala z 12 přihlášených projektů, přičemž půl milionu korun si rozdělí 6 z nich.

Komise, složené ze zástupců médií, státní správy a samosprávy, neziskových organizací, vybíraly letos projekty, které vznikají „odspodu“, z iniciativy místních lidí. Navržené aktivity mohly být zaměřeny na podporu zdravé komunity, ve které se daří místní kultuře, kde lidé mají dobré vztahy a cítí sounáležitost s místem, ve kterém žijí. A nebo na zdravé životní prostředí, včetně péče o krajinu a drobné památky. Maximální výše grantu byla stanovena na 100 000 korun a projekt by měl být realizován během následujícího roku.

Mohlo by Vás zajímat:  T-Mobile podpoří zelené projekty neziskovek
Fond T-Mobile Počet žádostí Podpořené projekty Celková výše grantů
MČ Praha 11 12 6 500 000
Okres Louny 61 19 1 000 000
Královéhradecký kraj 53 18 1 000 000
Celkem 126 43 2 500 000

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
O2 mobilní datové služby pro Apple iPad

Telefónica O2 představuje chytré tablety: Jako jediný český operátor, certifikovaný ze strany společnosti Apple, se O2 stává dodavatelem mobilních datových...

Zavřít