Telefónica O2 a Policie ČR společně chrání seniory

Jen za prvních devět měsíců roku 2010 registrovala Policie České republiky přes sedm set případů okradených seniorů. Podle policejních statistik stoupá i počet podvedených seniorů, kdy první kontakt ze strany zlodějů probíhá prostřednictvím telefonu. Na základě těchto alarmujících skutečností spustila Policie ČR spolu se společností Telefónica O2 Czech Republic preventivně informační kampaň, která pomůže seniorům vyvarovat se podvodníkům a zlodějům.

Kampaň upozorňuje na nebezpečí spojené s telefonáty od neznámých osob, možností okradení a zároveň přináší tipy, jak se proti podvodníkům bránit. Senioři se z ní nejen dozví, jak a kde si ověřit totožnost člověka vystupujícího jménem společnosti Telefónica O2 nebo jak postupovat v případě nezvyklých telefonátů a návštěv, ale také například to, že žádný z „terénních pracovníků“ operátora O2 nemá oprávnění vybírat od zákazníka hotovost.

„Osud starší generace nám není lhostejný, proto jsme se rozhodli podpořit kampaň Policie ČR, která šíří povědomí o možných nástrahách kontaktu s neznámými lidmi Telefónica O2 dlouhodobě podporuje seniory nabídkou nejrůznějších produktů, čímž se je snažíme dostat více do středu dění a naučit právě tuto ohroženou věkovou skupinu využívat moderní technologie ke svému pospěchu a ochraně.,“ říká Jiří Šuchman, ředitel vnějších vztahů ze společnostiTelefónica O2 Czech Republic a dodává: „V provozu je i bezplatná bezpečnostní linka O2 s číslem 800 130 027, kde si můžete ověřit totožnost našich zaměstnanců v případě, že s vámi jednají jménem naší společnosti.“

Stejně tak Policie České republiky se této oblasti intenzivně věnuje. „Během posledních let jsme vyhlásili několik bezpečnostních opatření v rámci služby kriminální policie a vyšetřování, které jsou zaměřeny na oblast kriminality páchané na seniorech“ uvádí plk. JUDr. Jan Noga, ředitel Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování a dodává: „Na opatření, kterým kriminální policie věnuje značnou pozornost, doplňují a navazují i další preventivní a informační projekty a kampaně policie.“

Ukazuje se, že je nejvyšší čas začít tento problém řešit. Podle nejnovějších statistik se za devět měsíců letošního roku, stalo oběťmi pachatelů podvodů, krádeží a loupeží přes 5 650 seniorů. Terčem útoků se nejčastěji stávají ženy – celkem 2.907 osob. “ Z našich údajů je patrné, že si pachatelé vybírají fyzicky slabší oběti, využívají jejich důvěřivosti a bezbrannosti“ uvádí plk. Noga a dodává: “ Tato trestná činnost se v posledních letech stává kriminologickým fenoménem, v jehož rámci zaznamenáváme zvyšování organizovanosti a brutality pachatelů“.

Tato kampaň má informovat nejen seniory, ale i širokou veřejnost. Leták s podrobnými informacemi o tom, jak se účinně chránit, je distribuován od října ve všech značkových prodejnách a zároveň je součástí vyúčtování všech majitelů pevných linek.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone má dárek pro každou ze 14 milionů SIM karet v ČR

Letos má Vodafone dárek pro všechny zákazníky, kteří vlastní alespoň jednu z více než 14 milionů českých SIM karet. Každý...

Zavřít