Vánoční provoz v sítích O2

Systémy společnosti Telefónica O2 Czech Republic pracovaly během Štědrého dne spolehlivě bez jakýchkoli technických problémů.

MOBILNÍ SÍŤ

Zákazníci O2 i o letošních Vánocích lámali rekordy v používání mobilních telefonů. Počty odeslaných SMS se od loňska nezměnily, naopak počty MMS a hlasových hovorů se znatelně zvýšily. Pro vánoční SMS a MMS přání využili zákazníci O2 hlavně dobu těšně po vánočním obědě.

SMS

Během Štědrého dne odeslali více než 27,6 milionů SMS zpráv, což je srovnatelná hodnota s loňským rokem. Nejsilnější provoz byl zaznamenán v čase po Štědrodenním obědě mezi 13 a 14 hodinou, kdy bylo odbaveno přes 2,6 milionu SMS zpráv. V průběhu nejzatíženější minuty (13:00) odeslala O2 SMS centra 44 671 SMS zpráv.

MMS

V průběhu Štědrého dne bylo odbaveno více než 238 000 MMS zpráv, což je o 40% více než vloni. Špička byla zaznamenána mezi 12 a 13 hodinou. V průběhu nejzatíženější minuty (12:44) bylo zpracováno 394 MMS zpráv.

Hovory

Objem hlasového provozu se během Štědrého dne zvýšil, ve srovnání s loňským rokem, o bezmála 2 miliony hovorů, ale nelišil se od běžných dnů pracovního klidu. Celkem bylo zaznamenáno přes 17,4 miliónů hovorů. Špička byla zaznamenána mezi 10 a 11 hodinou, kdy proběhlo přibližně 1,7 milionu hovorů.

Nejčastěji volané země během dne podle pořadí: Slovensko, Německo, Rakousko, Itálie, USA, Velká Británie, Maďarsko

Mohlo by Vás zajímat:  O2 Tísňová péče sníží zdravotní a sociální rizika seniorů a zdravotně postižených