O2 podpoří Hodinu Země, zhasne všechny budovy

Telefónica O2 se jako společensky odpovědná firma připojuje k celosvětové akci Hodina Země, největší celosvětové iniciativě na podporu klimatu. Dne 26. března 2011 od 20,30 do 21,30 hodin symbolicky zhasne osvětlení všech svých budov. Zapojením do této akce ukazuje, že jí není lhostejná budoucnost planety a její další udržitelný rozvoj.

„Jako nadnárodní společnost se dlouhodobě hlásíme k odpovědnosti vůči životnímu prostředí, proto se k Hodině Země připojíme i letos. Symbolicky tak vyjádříme naše přesvědčení o nutnosti šetřit elektrickou energií a chránit tak prostředí, ve kterém žijeme. Důraz na ekologické chování přenášíme i do oblastí, kde to zatím není úplně obvyklé. Příkladem je Open Air Festival, se kterým jsme v loňském roce získali ocenění v soutěži Top Filantrop 2010. Zelený koncept festivalu triumfoval také v celosvětové soutěži The Greener Festival Award. Ochrana životního prostředí a ekologická osvěta jsou důležitou součástí našich environmentálních aktivit,“ říká Jiří Šuchman, ředitel Vnějších vztahů ze společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

K akci Hodina Země 2011 se za O2 připojí celkem 45 míst po celé České republice. Na prodejnách bude vypnuto logo a kompletní osvětlení včetně plazmových televizí ve výlohách a panelech. Vypnutím veškerých reklamních štítů, plazmových obrazovek ve výlohách i v prostoru prodejen, hlavních světel uvnitř budov, prodejen i garáží se ušetří cca 3 544 kWh, což je přibližně spotřeba jedné větší domácnosti za rok.

Hodina Země je celosvětová akce na podporu klimatu, jejímž smyslem je na hodinu symbolicky zhasnout všechna možná osvětlení. Má za cíl dopomoci k lepší budoucnosti planety a uvědomění si zodpovědnosti za její současný stav i budoucí vývoj. Minulého ročníku, který byl zároveň vyhlášen jako nejrozsáhlejší dobrovolná akce v historii, se zúčastnilo 4616 měst ve 128 zemích světa. Zhasnuty byly i světové památky jako Eiffelova věž nebo pyramidy v Gíze. V České republice se k akci minulý rok přidalo 34 měst a obcí, 35 firem a díky sociálním sítím dalších 20 000 lidí.

Mohlo by Vás zajímat:  Mobil nebo tablet chce pod stromečkem najít třetina lidí

V České republice akci koordinuje Český svaz ochránců přírody (ČSOP). Konkrétní organizační práci má na starost základní organizace ČSOP – Veronica. Hodina Země se v tomto roce koná jako součást projektu Zhasněte a uvidíte, který finančně podpořil Státní fond životního prostředí a Ministerstvo životního prostředí ČR.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Zákazníci Vodafone vytvoří vlastní mapu pokrytí mobilním internetem s reálnými rychlostmi

Vodafone ve spolupráci se serverem DSL.cz představuje aplikaci, díky níž mohou zákazníci vytvořit vlastní mapu pokrytí s údaji o reálné...

Zavřít