Telefónica O2 od února 2011 využívá elektronické faktury ISDOC ve svém nákupu

Největší český telekomunikační operátor provozuje od listopadu 2010 pilotní ověřovací provoz elektronického formátu ISDOC, který byl v únoru 2011 převeden do ostrého provozu. Je tak první velkou telekomunikační firmou v Česku, která na tento moderní způsob elektronické komunikace vsadila. „Pragmaticky jsme využili formátu ISDOC, který byl na trhu k dispozici a vyžádali si od našich největších dodavatelů zasílání elektronických faktur v této podobě.

Abychom se vyhnuli problémům s transportem a prokazatelností přenosu dokladů, využili jsme výhod systému Datových schránek, přes který nám nyní přichází přibližně 1500 elektronických faktur měsíčně. Považujeme to za startovní můstek k zavedení této technologie i s dalšími dodavateli a v dalších našich systémech. Po vyzvednutí ze schránky a logických kontrolách povinných údajů jsou doklady ISDOC dále transportovány plně automaticky až do našeho účetního korporátního systému “ říká pan Petr Kubový, ředitel financí, Telefónica O2 Czech Republic.

Formát ISDOC, který byl vyvinut na půdě profesní organizace českých firem ICT Unie si v posledních měsících začíná získávat oblibu u stále většího okruhu subjektů soukromé i veřejné sféry. „Jsem velmi rád, že taková reference přišla právě z firmy Telefónica O2, pro kterou jsem měl v minulosti možnost pracovat jako generální ředitel. Propojuje se zde několik světů, telekomunikační, informačně-technologický a také pohled transakčního systému veřejné správy. Podobné propojování na základě naší Strategie ICT sektoru je jedním ze základních cílů dnešní ICT Unie. Formát ISDOC byl vyvinut na půdě ICT Unie společným úsilím 14-ti významných IT firem již v roce 2008 a nyní sklízíme plody naší několikaleté práce.“, doplnil pan Svatoslav Novák, prezident ICT Unie a bývalý Generální ředitel SPT Telecom.

Mohlo by Vás zajímat:  Konec papírování! O2 zavádí vlastnoruční digitální podpis

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
3G od T-Mobile nabírá na obrátkách

I na jaře přichází T-Mobile s dalšími desítkami míst pokrytými 3G s technologií HSPA+. Síť houstne, počty měst stoupají, pokrytí populace...

Zavřít