Nadace Vodafone rozdělí mezi projekty mladých pět milionů korun

Celkem 5 000 000 korun rozdělí Nadace Vodafone v rámci již šestého kola grantového programu Vpohybu mezi neformální skupiny a neziskové projekty vedené mladými lidmi do 30 let. Své projekty mohou uchazeči přihlásit do konce června. Během pěti let své existence rozdělila Nadace Vodafone mezi neziskové projekty po celé ČR více než 80 milionů korun.

„Grantovým programem Vpohybu chceme podporovat samostatnou iniciativu mladých lidí a komunit, v nichž žijí. Cílem programu je pomáhat mladým lidem rozvíjet společenskou zodpovědnost a kreativitu,“ říká ředitel Nadace Vodafone Ondřej Zapletal.

Do programu Vpohybu se mohou hlásit skupiny mladých lidí ve věku do 26 let nebo neziskové organizace, v jejichž vedení se angažují lidé do 30 let. Hlavním cílem programu je zapojit mladé lidi do rozvoje komunity, podpořit jejich kreativitu a komunikační a organizační dovednosti. Jimi vypracované projekty se mají zaměřovat na některé z potřeb místní komunity nebo řešení jejích problémů.

Základní informace o Vpohybu 2011

  • v roce 2011 bude mezi žadatele rozdělena částka 5.000.000 Kč
  • minimální ani maximální výše grantu není stanovena
  • financování až do 100 % nákladů projektu
  • doba realizace – od jednodenních akcí až po 12 měsíců, ve výjimečných případech 24 měsíců
  • veškeré podrobnosti a náležitosti k přihlášce naleznou zájemci na www.nadacevodafone.cz

Zájemci o grant Vpohybu mohou podat přihlášku včetně příloh, jako jsou výroční zprávy neziskových organizací či doporučení garanta, do 30. června, a to e-mailem i poštou či osobně v podatelně Vodafone v Praze.

V předchozích letech se díky programu Vpohybu uskutečnila řada nových lokálních hudebních a kulturních festivalů, například Rock pro mladé ve Vysokém Mýtě, Open Air Fest v Žatci, festival žonglování v Praze či taneční festival Tancesse v Brně. I díky podpoře Nadace Vodafone proběhlo také množství výstav, sportovních akcí pro mládež i pro handicapované a byly také vytvořeny podmínky či prostory pro dlouhodobější aktivity. Mezi takové patří například vybudování altánu pro setkávání mladých lidí v parku ve Vojničkách na Lounsku či vznik výstavního prostoru pro začínající umělce ve Studentském univerzitním divadle v Českých Budějovicích.

Mohlo by Vás zajímat:  Vodafone spustil vysokorychlostní 3G síť v Karlových Varech

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
O2 zrychluje internet a startuje soutěž o iPady, televize a notebooky

Telefónica O2 dnes spouští novou technologii VDSL, svým zákazníkům tak až trojnásobně navýší rychlost internetu na doma. Stávající zákazníci se...

Zavřít