T-Mobile otvírá t-music fond na podporu českých kapel a interpretů

Situace na českém hudebním trhu příliš důvodů k optimismu nedává. T-Mobile proto přichází s pomocnou rukou v podobě t-music fondu. Ten by měl pomoci domácím interpretům získat finance, o které přicházejí kvůli klesajícím prodejům klasických CD a neexistující digitální distribuci v Česku. Zároveň nabídne fanouškům nová alba tuzemských kapel za cenu, kterou si určí sami. t-music fond letos mezi české interprety rozdělí rovný 1 milion korun, přičemž každá vybraná kapela navíc získá marketingovou podporu nové desky minimálně ve výši 1,5 milionu korun. 

„T-Mobile se dlouhodobě věnuje podpoře české hudební scény. Vždycky jsme se snažili hledat nové cesty, které by byly zajímavé jak pro kapely, tak pro fanoušky,“ říká Jiří Hašek, ředitel řízení kategorie a produktů společnosti
T-Mobile, a dodává: „V současné době, kdy se kapely potýkají s propadem prodejů fyzických nosičů a neexistencí digitální distribuce, přicházíme s t-music fondem, který ‚do hry‘ vtáhne i samotné fanoušky.“

t-music fond umožní interpretům prodej digitální verze jejich nové desky na portále www.t-music.cz. Za jejich stažení zaplatí fanoušci podle svého uvážení, tedy výše ceny bude záležet na samotných posluchačích. Vybrané peníze pak v plné výši poputují přímo k samotným tvůrcům hudby. A T-Mobile částku vybranou od fanoušků zdvojnásobí.

Kapela přitom dopředu sama určí, na co se částka použije – koncert, nový videoklip, nové internetové stránky apod. Příznivci tak mají jedinečnou možnost jednak finančně pomoci svým oblíbencům, a zároveň ovlivnit, jak bude s jejich penězi naloženo.

Každá skupina, jež t-music fond využije, získá marketingovou podporu k propagaci vydání nové desky, a to minimálně ve výši 1,5 milionu korun. Jako první využila t-music fond kapela Sunshine. Její nové album Karmageddon je od dnešního dne ke stažení na t-music.cz.

Mohlo by Vás zajímat:  Společnost Deutsche Telekom s předstihem stanoví nástupce a zajišťuje kontinuitu

Již sedmá deska Sunshine vychází po dvou letech od posledního počinu MGKK TELEPATHY a nese se v trochu retro, ale stále inovativním duchu. Návrat ke kytarám, temnotě a organickému zvuku, naopak úbytek tanečního groove a samplu, to je Karmageddon. Deset věcí, jeden host (Justin Pearson z The Locust a All Leather), o produkci se postaral Dušan Neuwerth, natáčelo se ve studiu Sono Records a berlínském studiou Freebornsound. Album míchal a masteroval už dvakrát prověřený inženýr a producent Bernd Burgdorf ve studiu Empire 7 v Los Angeles.

„Tahle mezinárodní spolupráce dostává další twist tím, že si naši novou desku můžou fanoušci stáhnout i díky spolupráci s T-Mobile a nové nastavenému modelu nákupu, který vlastně fanouškům dává možnost primárně podporovat svoji oblíbenou kapelu, což je v dnešní době neutěšené době, která moc nepřeje hudbě a nezávislé kultuře obecně, moc dobrá zpráva,“ dodává Kay Burianek.

A po prázdninách se fanoušci mohou těšit na nový počin Vypsané fiXy.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Výhodné ceny chytrých telefonů s internetem v mobilu od O2

Telefónica O2 připravila pro své zákazníky zvýhodněné ceny dvaceti chytrých telefonů. Tyto ceny jsou platné pro nové i stávající zákazníky,...

Zavřít