Z domova může pracovat jen necelá pětina zaměstnanců

Alespoň část své pracovní doby si může podle potřeby díky klouzavé pracovní době rozvrhnout téměř každý druhý zaměstnanec v České republice. Možnost práce z domova ale svým zaměstnancům umožňuje pouze 17 % firem. Nejčastěji se jedná právě o firmy, které poskytují i flexibilní pracovní dobu. Firmy, které práci z domova svým zaměstnancům nabízejí, jsou s tímto řešením spokojené a doporučili by ho i ostatním. Chválí si zejména zvýšení efektivity práce a snížení absence zaměstnanců. Vyplývá to z průzkumu Vodafone Zoom, který pro Vodafone mezi 351 zástupci firem s více než deseti zaměstnanci realizovala agentura Data Collect.

Zástupci firem, které neumožňují svým zaměstnancům práci z domova, jako důvod nejčastěji uváděli, že to nedovoluje charakter práce. O zavedení možnosti práce z domova proto v současné době uvažují jen 4 % firem, které ji zatím neumožňují.

Firmy, které práci z domova zaměstnancům nabízejí, mají s tímto řešením většinou několikaleté zkušenosti. Třetina firem dokonce uvedla, že práci z domova zaměstnancům umožňuje již více než pět let.

Kteří zaměstnanci a jak často mohou pracovat z domova:

  • nejčastější podíl zaměstnanců, kterým firma umožňuje práci z domova, je méně než jedna čtvrtina
  • práci z domova mohou využívat zejména zaměstnanci managementu nebo specializovaných pozic
  • zaměstnanci v administrativě mají možnost pracovat z domova pouze ve 43 % případů
  • nejčastěji firmy zaměstnancům umožňují pracovat z domova v případě opodstatněných osobních důvodů
  • 30 % zaměstnanců z firem, které umožňují práci z domova, mohou tuto možnost využívat kdykoliv chtějí

77 % firem poskytuje zaměstnancům, kteří pracují s počítačem, pro práci z domova notebook i vzdálené připojení.

Většina firem své zaměstnance při práci doma žádným způsobem nekontroluje, hodnotí pouze výsledky jejich práce. Dvě pětiny firem však po svých zaměstnancích vyžaduje dostupnost i mimo pracovní dobu.

Majitelé a jednatelé firem pracují z domova častěji než jejich zaměstnanci
51% majitelů a jednatelů firem pracuje alespoň jednou týdně mimo kancelář, nejčastěji z domova. 11 % dotázaných také uvedlo, že pracuje během cestování po světě.

Mohlo by Vás zajímat:  Vodafone se stal partnerem prestižního golfového turnaje

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone jako první na český trh přináší sdílené tarify

Vodafone od 15. srpna jako první z operátorů nabídne českým zákazníkům sdílené tarify, které mohou rodinám či firmám výrazně snížit...

Zavřít