Datová centra a Síťová bezpečnost pro velké firmy nově od T-Mobile

T-Mobile obohacuje svou nabídku ICT služeb pro velké firemní zákazníky. Nově jsou do řešení ProfiNet zařazeny služby Datové centrum a Síťová bezpečnost. Klienti z řad společností tak mohou u jednoho dodavatele – T-Mobile – pořídit nejen telekomunikační, ale i komplexní IT služby a zároveň výrazně ušetřit na vlastních investicích do oblasti ICT.

„Zaznamenali jsme rostoucí zájem našich zákazníků o služby typu datových center a síťové bezpečnosti, proto jsme se rozhodli zařadit je do naší nabídky,“ říká Václav Štěpán, ředitel marketingu pro business segment společnosti T-Mobile, a dodává: „Naše řešení ProfiNet tak nyní zahrnuje všechny důležité ICT služby, které klienti ze segmentu velkých firem u T-Mobile poptávají.“

Datové centrum
Společnosti mohou využít novou možnost, jak ušetřit své náklady za IT. Služba „Datové centrum“, jež se stává součástí řešení ProfiNet, umožňuje hostovat počítačové servery v zabezpečeném prostředí s možností připojení k internetu.

Zájemci o tuto novinku si mohou vybrat z několika různých variant, včetně jejich kombinací:

  • Server housing – pronájem prostoru na umístění vlastního serveru firmy ve stojanu v datovém centru;
  • Rack housing – pronájem celého stojanu v datovém serveru;
  • Dedikovaný server – pronájem nejen místa v datovém centru, ale i samotného serveru;
  • Virtuální server – pronájem části výkonu serveru díky SW rozdělení. Jeden server tak může být sdílen více uživateli.
  • Datový prostor – doplňková služba, objednání datového prostoru k uložení dat.

K dispozici jsou datová centra v Praze a v Brně o celkové ploše více než 1000 m2, která nabízejí kapacitní připojení k vysokorychlostní páteřní optické síti a k internetu. Samozřejmostí je vysoká úroveň fyzické bezpečnosti, neustálý provozní dohled a nepřetržitý přístup do datového centra.

Síťová bezpečnost
Druhou novinkou rozšiřující ProfiNet je služba „Síťová bezpečnost“, jejíž hlavním cílem je ochrana vnitropodnikové počítačové sítě:

  • Firewall;
  • Proxy server – bezpečný přístup uživatelů do internetu;
  • Ochrana e-mailu – antivirová opatření, antispam filtry, blokování nevyžádaných příloh;
  • Ochrana koncových stanic – ochrana stolních počítačů a notebooků;
  • Zálohování koncových stanic – lokální nebo vzdálené zálohování.
Mohlo by Vás zajímat:  T-Mobile uvádí na trh novou generaci přátelských tarifů

Řešení pomáhá zvýšit zabezpečení dat a zároveň tak firmy mohou bez nutnosti velkých investic využívat moderní technologie přesně podle svých požadavků.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
T-Mobile vyhlašuje Rozjezdy pro začínající podnikatele

Společnost T-Mobile vyhlašuje 1. ročník soutěže podnikatelských začátečníků Rozjezdy. Záštitu nad soutěží přijali podnikatelé Radim Jančura a Linda Vavříková. T-Mobile podpoří...

Zavřít