Skupina Telefónica mění organizační strukturu

Skupina Telefónica mění organizační strukturu s cílem posílit svou pozici globálního lídra v novém digitálním světě

César Alierta, předseda představenstva a generální ředitel skupiny Telefónica, dnes prostřednictvím rozsáhlých změn v organizační struktuře skupiny, položil základy pozice skupiny Telefónica, jakožto globálního hráče a lídra v oblasti digitálních technologií. Telefónica vstupuje do nové éry, kdy ve střednědobém a dlouhodobém horizontu chce dále posilovat svůj růst, hrát aktivní roli v digitálním světě a co nejlépe využít příležitostí, které se jí nabízejí, hlavně díky globálnímu působení a aliancím s dalšími hráči v oboru.

Hlavní linie nové organizační struktury, které dnes schválil výkonný výbor představenstva skupiny, byly také navrženy tak, aby urychlily rozhodovací proces a zajistily vyváženější a efektivnější organizaci.

Tři hlavní změny, které nová organizační struktura přináší, jsou následující:

  • Vytvoření nové obchodní jednotky Telefónica Digital se sídlem v Londýně, regionální pobočky budou v Madridu, Sao Paolu, Silicon Valley a na některých strategických místech v Asii. Posláním této jednotky bude posilování role skupiny Telefónica v digitálním světě a využití všech růstových příležitostí, které toto prostředí nabízí, podněcování inovací, posilování portfolia produktů a služeb a maximalizace výhod plynoucích z její klientely skupiny. Kromě jiných se součástí této jednotky stane 2 500 vysoce kvalifikovaných profesionálů z jednotky New Global Services Unit skupiny Telefónica (vertikální aktivity) a z jednotek Terra, Tuenti, Jajah, Telefónica R+D a Media Networks. V čele jednotky stane Mathew Key, který byl do této chvíle odpovědný za společnost Telefónica Europe.
  • Zefektivnění a vyvážení geografického rozložení aktivit v závislosti na míře rozvoje trhu vedoucí k vytvoření dvou velkých bloků – pro Evropu a Latinskou Ameriku. Aktivity probíhající ve Španělsku budou zařazeny do bloku Evropa. José María Alvarez-Pallete, který stál dosud v čele společnosti Telefónica Latin America, bude odpovědný za blok Evropa, zatímco Santiago Fernandez Valbuena, dosavadní ředitel pro strategii, finance a rozvoj podniku, převezme stejnou roli v Latinské Americe. Součástí této změny bude i přistoupení Ángela Vilá do výkonného výboru v roli ředitele pro finance a rozvoj podniku.
  • Vytvoření provozní jednotky Global Resources, jejímž úkolem bude zajišťování ziskovosti a udržitelnosti podniku prostřednictvím využití a uvolnění úspor z rozsahu a podpora transformace skupiny Telefónica na plně globální společnost. Do čela této jednotky se postaví Guillermo Ansaldo, který byl do této chvíle generálním ředitelem společnosti Telefónica Spain.
Mohlo by Vás zajímat:  O2 spouští 4G LTE pro fanoušky filmu v Karlových Varech

Nová organizační struktura bude uspořádána kolem devítičlenného výkonného výboru zaštítěného výborem pro transformaci, který se skládá z vrcholových manažerů společnosti. Tato struktura vychází ze strategických diskusí, které trvaly několik měsíců, a které vedl předseda výkonného výboru skupiny Telefónica za účasti vrcholových manažerů skupiny. Tento proces následně vedl k formulaci nových cílů, které se dnešním dnem, kdy byly schváleny výkonným výborem představenstva skupiny, účinně promítají do nové struktury, od které se budou odvíjet strategie společnosti Telefónica i její střednědobé cíle.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Značka O2 slaví pět let na českém trhu

Společnost Telefónica Czech Republic, a.s.. slaví své půlkulaté narozeniny. Před pěti lety se společnost Telefónica představila celému českému trhu prostřednictvím...

Zavřít