Fond T-Mobile i letos podpoří regiony

T-Mobile prostřednictvím Fondu T-Mobile letos již po sedmé podpoří projekty ve svých regionech a rozdělí další 2 000 000 Kč. Tento rok peníze poputují na 39 zajímavých
a užitečných projektů. T-Mobile tak za sedm let podpořil na 363 projektů v hodnotě více než 20 600 000 Kč. Slavnostní předání symbolických šeků zástupcům neziskových organizací a obcí proběhlo 21. listopadu v Lounech a 28. listopadu se bude konat v Hradci Králové.

„Společným rysem pro všechny projekty je aktivní zapojení místních lidí do samotné realizace projektu, čímž se snažíme motivovat veřejnost k větší angažovanosti v místním dění,“ říká Petra Pavičová, manažerka společenské zodpovědnosti v T-Mobile.

Královéhradecký kraj
Nadace VIA zde přijala celkem 60 žádostí. Rozhodnutím hodnotící komise byla částka 1 000 000 Kč rozdělena mezi 15 různých organizací na podporu 16 projektů, průměrná výše příspěvku je 62 500 Kč. Souhrnná částka, o kterou bylo v tomto regionu žádáno, je 4 654 900 Kč.

Podpořené projekty si kladou na bedra obnovu veřejných prostranství, drobných kulturních památek, posilování místních tradic a společenského života a rovněž ochranu přírody. Veřejná prostranství budou díky přispění společnosti T-Mobile sloužit všem skupinám obyvatel – dětem, jejich rodičům, ale i prarodičům pro aktivní odpočinek na speciálních cvičících strojích pro seniory.

Louny
Grantové řízení v okrese Louny administruje Ústecká komunitní nadace. Té se přihlásilo na 56 projektů o nadační příspěvek v hodnotě 3 821 986 Kč. Z celkového počtu žádostí pouze dvě nevyhověly formálně-technickým požadavkům a byly z výběrového řízení vyloučeny. Závěrem komise vybrala finálních 23 projektů, které si rozdělí 1 milion korun.

I v Lounech se obyvatelé věnují péči o své okolí – zkrášlování a úpravu veřejných prostranství, obnovu drobných kulturních památek, obnovu místních tradic a rozvíjení mezigeneračního porozumění. Svědčí o tom například projekt zřízení malého lidového muzea v Košticích, vybudování přírodní učebny ve staňkovické škole, společensko-sportovní aktivity pro vozíčkáře, projekty oprav kapliček nebo likvidace skládky v Chmelištné.

Mohlo by Vás zajímat:  Štědrý den v síti T-Mobile

V letošním roce byly opět vybrány komunitní aktivity posilující odpovědnost za místo, kde žijeme a zlepšující život lidem, se kterými toto místo sdílíme, a které primárně přišly z iniciativy místních obyvatel reagující na konkrétní potřeby v dané lokalitě.

Realizace všech oceněných projektů může trvat maximálně 1 rok a je ohraničena  obdobím od 1. prosince 2011 do 30. listopadu 2012. Maximální příspěvek na 1 projekt činí 100 000 Kč.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Zákazníci O2 zaplavili pražskou zoo

Od podzimu patří Telefónica Czech Republic do rodiny hlavních partnerů Zoo Praha. Zákazníci společnosti díky tomu mají při návštěvě pražské...

Zavřít