Vodafone jako první mobilní operátor zabezpečil své služby technologií DNSSEC

Vodafone jako první český mobilní operátor posílil bezpečnost své domény www.vodafone.cz a svých internetových služeb technologií DNSSEC. Ta přináší ochranu před falšováním internetových stránek pomocí zneužití údajů v systému doménových jmen (DNS) a zabraňuje například možnosti nepozorovaně manipulovat obsah na stránkách či získávat citlivé informace uživatelů přes přihlašovací údaje k online službám.

„Jsme rádi, že pomocí této technologie můžeme zvýšit bezpečnost našich zákazníků. Zavedení technologie DNSSEC bylo hladké také díky tomu, že jsme ho realizovali se specialisty ze sdružení CZ.NIC,“ říká Jan Kočiš, architekt informační bezpečnosti Vodafonu.

Uživatelé Vodafone online služeb se o zabezpečení DNSSEC mohou přesvědčit dvěma způsoby. Na stránkách www.dnssec.cz je k dispozici automatický test, který zobrazením zelené nebo červené ikony klíče uživatelům ukáže, zda jejich připojení je, resp. není bezpečné. Druhou možnost nabízí doplněk pro prohlížeč Firefox, který lze stáhnout zdarma ze stránek www.dnssec-validator.cz. Tento program umožňuje kontrolovat, zda je či není aktuálně navštívená doména chráněná, a to opět zobrazením ikony klíče, tentokrát přímo v adresním řádku okna prohlížeče.

„Zavedení DNSSEC není nijak náročné, a to jak finančně, tak časově nebo kapacitně. Sdružení CZ.NIC nabízí pomocnou ruku každému, kdo projeví zájem tuto technologii implementovat. V našem výukovém centru máme navíc praktický kurz, který představuje tuto technologii takřka od A do Z. Důležité informace včetně návodů najdou zájemci také na stránkách www.dnssec.cz,“ dodává Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Technologie DNSSEC je v České republice od října 2008. Pro ochranu svoji a svých klientů ji využívají například internetový portál Lidových novin, lidovky.cz, dále síť regionálních médií sdružených pod doménou denik.cz nebo všechny zpravodajské servery společnosti Economia. Mezi další společnosti využívající DNSSEC patří například jeden z největších internetových obchodů s knihami Kosmas.cz nebo Hypoteční banka.

Mohlo by Vás zajímat:  U Vodafonu si užijete BlackBerry® i s předplacenkou

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Internet s rychlostí až 16 Mbit/s za 399 korun

Další vánoční dárek přichystal T-Mobile pro všechny zájemce o pevný internet. Až do konce roku mou získat pevný ADSL/VDSL internet...

Zavřít