Strážce internetu ochrání děti před nástrahami internetu

Největší český operátor a poskytovatel připojení pevného i mobilního připojení k internetu, společnost Telefónica, nabízí svým uživatelům internetu užitečnou službu, která chrání děti, rodinu i počítač proti hrozbám na internetu. Komplexní balíček zvýšené ochrany dětí a domácích uživatelů na internetu přijde na 59 Kč měsíčně pro všechny zákazníky O2 s internetem na doma a je dostupný od 1. března 2012. Strážce internetu byl nově vyvinut ve spolupráci s F-Secure, přední světovou společností v oblasti ochrany počítačů.

„Jednou z nejdůležitějších věcí je v dnešní internetové době kvalitní zabezpečení počítače i ochran a uživatelů samotných, nejvíce pak dětí. Strážce internetu od O2 umí takovouto komplexní profesionální ochranu poskytnout. Umožní například rodičům účinně nastavit, na jaký obsah na internetu nebudou mít děti z počítače přístup,“ uvedl Aleš Veselý, marketingový ředitel segmentu domácností společnosti Telefónica. Aplikace umí ochránit děti i před přílišným využíváním internetu a umožňuje rodičům nastavit limit, kolik času denně mohou jejich děti na internetu strávit. Blokuje přístup na nebezpečné webové stránky či hlídá bezpečnost uživatelů na sociálních sítích. Navíc Strážce internetu samozřejmě chrání domácí počítač před viry a útoky hackerů, brání zneužití osobních dat, odhaluje spam.

Počítač využívají téměř tři čtvrtiny dětí ve věku 6 – 14 let a podle studie Ataxo Interactive, kterou si nechala společnost Telefónica vypracovat, má téměř 100 procent mladých ve věku 13 až 18 let v České republice svůj profil na Facebooku. Dnes již 89 procent rodičů přitom dětem stanovuje pravidla zveřejňování osobních údajů na internetu. „Po aktivaci nástroje Rodičovská kontrola, který je součástí bezpečnostního balíčku, mohou rodiče své děti bez obav pustit do online světa. Strážce internetu obsahuje filtr umožňující nastavit různé kategorie obsahu, k nimž by děti neměly přistupovat. Rodiče je mohou průběžně aktivovat nebo deaktivovat podle věku a schopností dětí,“ dodal Aleš Veselý.

Mohlo by Vás zajímat:  Nový tarif Standard - za 500 Kč měsíčně online kdykoliv a kdekoliv

Strážce internetu stojí 59 Kč měsíčně pro jeden počítač. Zákazníci nepotřebují pro instalaci balíčku žádné zvláštní znalosti. Aplikace je intuitivní a veškeré pokyny a vysvětlení jsou v češtině. Stačí balíček objednat prostřednictvím webové samoobsluhy Moje O2, na O2 lince či na prodejně. Poté si uživatel jednoduše stáhne instalační balíček na Moje O2.

Telefónica připravila na svých stránkách souhrn užitečných rad a doporučení pro rodiče, kteří chtějí provést své děti světem internetu i chytrých mobilů. Děti jsou, pokud jde o nové technologie, mnohdy zdatnější než rodiče. Rádce pomáhá pochopit, co opravdu dělají se svými telefony, jak se chovají na internetu a jak jim rodiče mohou pomoci komunikovat bezpečně.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Oznámení o prodeji 80% podílu v dceřiné společnosti Informační linky, a.s.

Telefónica Czech Republic, a.s. podepsala smlouvu o prodeji 80 % akcií dceřiné společnosti Informační linky, a.s. Smlouva rovněž obsahuje opci...

Zavřít