T-Mobile pokračuje ve vylepšování 3G

T-Mobile i v letošním roce pokračuje ve vylepšování pokrytí technologií 3G (UMTS FDD). Ta je v současnosti dostupná již pro více než 83 % populace. Operátor navíc přináší svým zákazníkům zdarma zajímavou aplikaci NetworkRadar, díky níž si mohou snadno ověřit kvalitu připojení k internetu a ovlivnit další vylepšování nejrychlejší sítě. 

T-Mobile ve spolupráci s nizozemskou společností Oberon Interactive přináší svým zákazníkům jednoduchou aplikaci NetworkRadar. Jejím prostřednictvím mohou nejen otestovat kvalitu svého mobilního internetu, ale také ovlivnit další plány na zlepšování a pokrývání sítě. Aplikace je dostupná jak pro zařízení s operačním systémem iOS (Apple), tak i pro systém Android. Zdarma je ke stažení prostřednictvím AppStoru a Google Play (dříve Android Market).

Přehledné menu aplikace zobrazí nejen rychlost stahování a odesílání dat, ale rovněž odezvu sítě. Naměřené hodnoty se následně složí do jediného ukazatele, který ohodnotí kvalitu mobilního internetu v dané lokalitě. Veškerá měření provedená v rámci této aplikace nejsou započítána do datového FUP limitu. Všechny předchozí výsledky si může uživatel zobrazit v seznamu záznamů nebo na mapce. Aplikace také přináší zákazníkům novinky v oblasti pokrývání a zkvalitňování sítě společnosti T-Mobile.

Získaná data umožní operátorovi získat přesné informace o praktických zkušenostech uživatelů a pomohou označit místa, kde je třeba síť vylepšit. Na oblasti, které jsou pro klienty důležité, se tak může rychle a přesněji zaměřit.

Vylepšování 3G pokračuje
Ani v roce 2012 T-Mobile ve výstavbě a posilování 3G sítě nepolevuje. Začátkem dubna si 3G může vychutnat přes 83 % populace. Celkem je tak po republice vystavěno téměř 2 550 vlastních vysílačů, které pokrývají přes 560 měst.

Operátor také stále jako jediný nabízí vylepšenou technologii HSPA+ v celé své 3G síti. Díky ní mohou klienti stahovat data rychlostí až 21 Mbit/s. V závěrečné fázi příprav je rovněž HSPA+ 42, kterou si ve vybraných lokalitách uživatelé mohou vyzkoušet již od 16. dubna 2012.

Mohlo by Vás zajímat:  T-Mobile zahájil zaměstnaneckou sbírku pro Haiti

Více informací na www.t-mobile.cz/3g.

QR kód pro stáhnutí aplikace NetworkRadar (pro uživatele iOS a Android):

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
T-Mobile pro své zákazníky prodlouží akci na pevný internet za 399 Kč

Operátor stále nabízí Internet Standard s rychlostí až 16 Mbit/s za 399 Kč s DPH (místo původních 489 Kč) s...

Zavřít