T-Mobile rozšiřuje nabídku pro firmy o virtuální datová centra

T-Mobile rozšiřuje svou nabídku ICT služeb o virtuální datová centra. Tato cloudová novinka přináší firemním zákazníkům všechny výhody spojené s virtualizací – vysoká flexibilita, snižování nákladů na IT či využívání nejmodernějšího vybavení. Velké společnosti tak mají nyní v rámci řešení ProfiNet další možnost, jak zajistit telekomunikační a IT služby od jediného spolehlivého dodavatele.

„Tlak na zvyšování efektivity a snižování nákladů pociťuje dnes téměř každé firemní IT oddělení. Naše nabídka poskytnutí infrastruktury jako služby jim umožní tyto požadavky beze zbytku naplnit,“ říká Václav Štěpán, ředitel marketingu – business segment, a dodává: „Virtualizace znamená pro každou společnost nejen optimalizaci nákladů, ale především mnohem větší flexibilitu a spolehlivost provozu.“

Poskytování infrastruktury jako služby – IaaS – zbavuje firemní zákazníky nutnosti investic do nákupu nezbytného IT vybavení, jako jsou servery, úložiště a síťové prvky. Každý uživatel si díky on-line managementu může z pohodlí své kanceláře jednoduše vytvořit vlastní datové centrum, které oproti klasickému přináší celou řadu výhod. Zákazník vždy platí pouze za služby, které potřebuje a které skutečně využije, ať už se jedná o potřebný výkon, kapacitu či odbornou pomoc.

Kromě úspory investičních a provozních nákladů na IT má každá společnost k dispozici nejmodernější technologie s profesionální technickou podporou dosažitelnou kdykoliv. Zároveň získá pro svá data bezpečné a vždy dostupné úložiště. Samozřejmostí je dedikovaný výkon podle aktuální potřeby, vytváření vlastních virtuálních sítí či georedundance pro případ neočekávaného výpadku. Garantovaná dostupnost činí až 99,999 % a je odstupňována podle potřeb konkrétního uživatele.

Služby virtuálních datových center zahrnují:

  • Virtuální server
  • Fyzický server
  • Virtuální síť
  • Virtuální firewall
  • Virtuální router
  • Virtuální switch
  • Virtuální load ballancer

Datové centrum, které T-Mobile pro tuto nabídku využívá, má parametry kategorie Tier III+. Redundantní připojení k internetu je zajištěno optickými spoji, přičemž další potřebnou konektivitu lze posílit také bezdrátovými spoji.

Mohlo by Vás zajímat:  První test LTE 4x4 MIMO v pásmu 800 MHz dopadl úspěšně

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Telefónica pomáhá s orientací v digitálním světě: do prodejen zavádí O2 Guru

Moderní technologie nabízí mnoho možností, ale rozvíjí se tak rychle, že může být náročné s nimi udržet krok. Telefónica od...

Zavřít