ČT4 HD v nabídce O2 TV

Telefónica rozšiřuje programovou nabídku digitální televize O2 TV a zařazuje sportovní kanál České televize ČT 4 v HD kvalitě. V nabídce O2 TV se nový kanál ČT4 HD objeví ve čtvrtek 3. května 2012, tedy ve stejný den, kdy Česká televize oficiálně zahajuje provoz tohoto programu prostřednictvím satelitní distribuce. Stanice bude umístěna do všech základních programových nabídek, a to na pozici 7.

Majitelé HD televizí si tak užijí sportovní přenosy v nejvyšší obrazové kvalitě. Jako první to jistě uvítají fanoušci hokeje při přenosech z Finska a Švédska, kde v pátek 4. května 2012 začíná Mistrovství světa v hokeji. ČT 4 odvysílá od 4. do 20. května 2012 přímé přenosy 50 zápasů.

HD (High Definition) vysílání

Běžné televizní vysílání se šíří ve standardním rozlišení SD (Standard Definition) s rozlišením 720 × 576 bodů. Oproti tomu má HD ready formát 720 řádků (tedy rozlišení 1280 × 720 bodů), Full HD pak 1080 řádků (tedy rozlišení 1920 × 1080 bodů). HD vysílání prostřednictvím O2 TV je dostupné na internetových přípojkách s rychlostí alespoň 7 Mbps. Vyšší počet obrazových bodů při rozlišení HD umožňuje zobrazovat podstatně větší obrazové detaily, takže je obraz ostřejší a jasnější.

Další informace najdete na http://www.o2tv.cz/hd/ .

Mohlo by Vás zajímat:  O2 nabízí pomoc při povodních

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Na festival Electronic Beats zbývají poslední lístky

Letos už sedmý rok je Česká republika součástí mezinárodního hudebního programu Electronic Beats, v rámci kterého proběhly především v Praze už více...

Zavřít