Do Berlína se sjede 10 tisíc počítačových nadšenců

Telefónica v Evropě podpoří největší technologický festival na světě. Na Campus Party Europe v Berlíně se sejde na deset tisíc mladých softwarových vývojářů a inovátorů v oblasti internetu, kteří budou jeden týden společně řešit úkol, jak moderní technologie mohou pomoci Evropě.

Jste vášnivým programátorem, hráčem her, amatérským astronomem či počítačovým nadšencem, který chce změnit svět? Pokud ano, tak byste si ve svém kalendáři měli rezervovat následující termín: 21. – 26. srpen 2012, kdy se v Berlíně koná největší světový technologický festival. Na Campus Party Europe se na bývalém berlínském letišti Tempelhof, sejde deset tisíc talentovaných mladých lidí, aby – vybaveni laptopy a spacími pytli – diskutovali 24 hodin denně o posledních trendech a inovacích, kreativitě, vědě a digitální zábavě. V jeden čas na jednom místě tak dojde k největší koncentraci ‚počítačových mozků‘ na světě. Celou akci pořádá Futura Networks ve spolupráci se společností Telefónica a její obchodní značkou O2.

600 hodin obsahu na 11 pódiích

Festival nabídne více než 600 hodin diskusí, besed a workshopů v šestnácti „obsahových zónách“, které jsou dále rozděleny do 24 oblastí podle témat: freeware, podnikání, sociální média, počítačové hry, programování, robotika, design a mnohých dalších. Budou zde probíhat i soutěže a ad hoc eventy, které si uspořádají sami účastníci a které poběží dlouho do noci. Na tomto prvním berlínském ročníku budou hlavními lákadly dva mezinárodní inovátoři a myslitelé v oblasti kultury a historie – brazilský spisovatel Paulo Coelho a dále Sir Tim Berners-Lee, jenž je označován za jednoho ze zakladatelů internetu. Jména dalších řečníků budou oznámena v horizontu několika dalších týdnů. Na předchozích ročnících vystupovali například bývalý viceprezident USA Al Gore, vědec Stephen Hawking a spoluzakladatel společnosti Apple Steve Wozniak.

Mohlo by Vás zajímat:  O2 představuje internetovou samoobsluhu Moje O2 jako aplikaci pro chytré telefony

TheBigThink: Jak se budou moci tisíce lidí z Evropské unie účastnit festivalu zdarma

Před samotným začátkem akce osloví pořadatelé formou soutěže TheBigThink veřejnost, aby zaslala nápady pro Evropskou digitální agendu. Na autory pěti tisíc nejlepších nápadů čeká vstupenka na Campus Party Europe v Berlíně s hrazenými náklady na dopravu a ubytování. Tisíce vítězů se sjedou do Berlína autobusy – pravděpodobně půjde o největší mobilizaci počítačových nadšenců v historii Evropy. Všechny nápady, které se sejdou v soutěži TheBigThink, budou využity v diskusi, která v rámci festivalu vyvrcholí slavnostním předáním závěrů komisařce Evropské komise Neelie Kroesové pro oblast digitální agendy. Campus Party Europe v Berlíně se také koná pod záštitou Evropské komise.

„Věříme v sílu idejí a inovativních přístupů k technologiím. Myslíme si, že dokážou změnit sociální a ekonomickou budoucnost Evropy k lepšímu,“ prohlásil José María Álvarez-Pallete, generální ředitel společnosti Telefónica Europe, a dodal: “ Jedním z cílů Campus Party Europe v Berlíně je vrátit tento region mezi přední světové lídry v oblasti technologií.“

Pro více informací navštivtewww.campus-party.eu nebo náš Facebook či Twitter @campuspartyeu

Campus Party je největším světovým festivalem technologií, kde se setkává inovace, kreativita, věda a digitální zábava. Po dobu jednoho týdne budou campuseros (hackeři, programátoři, gameři a geeks), vybavení laptopy, kempovat přímo v areálu a žít a diskutovat v jedinečném prostředí, kde budou současně probíhat různé debaty, workshopy, soutěže a hackathony. Od roku 1997 se z Campus Party stala globální komunita sdružující více než 180 000 mladých, zapálených a technicky zdatných lidí z Evropy, USA a Latinské Ameriky, kteří spolupracují, učí se a propagují inovaci. V současné době se konají Campus Party v Sao Paulu (Brazílie), Bogotě (Kolumbie), Valencii (Španělsko, Quitu (Ekvádor) a Mexico City (Mexiko); kromě toho se pořádají speciální akce v Evropě, Millenium festival a další akce v Latinské Americe. Festival v Berlíně bude první Campus Party v Německu.

Mohlo by Vás zajímat:  Telefónica O2 triumfovala s Open Air Festivalem ve dvou prestižních soutěžích

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Roamingové novinky od T-Mobile

Doba letních dovolených se blíží a T-Mobile připravil několik zajímavých novinek pro ty, co se chystají do zahraničí. Od 1....

Zavřít