Fond T-Mobile pro zaměstnance opět rozdělí dva miliony

I letos dostali zaměstnanci společnosti T-Mobile příležitost nominovat projekty do grantového řízení Fondu T-Mobile. Mohli tak opět zprostředkovat pomoc v místech, odkud pochází, kde bydlí či pracují. Celkem dorazilo v termínu 141 žádostí o grant, částku 2 miliony korun si nakonec rozdělí 27 projektů.

Nezávislá hodnotící komise složená ze zástupců neziskového sektoru, veřejné správy, samosprávy a médií neměla s vybíráním projektů vůbec jednoduchou práci. Ze 141 žádostí musela vybrat ty nejkvalitnější, které navíc nejlépe zapadaly do tematického zaměření Zdravá Planeta – zdravá komunita a zdravé životní prostředí. Nejdůležitějším kritériem pak bylo aktivní zapojení samotného zaměstnance do příprav či samotné realizace projektu.

Již sedmé grantové řízení letos poprvé zpestří nápady využívající mobilní technologie: například projekt Kanárci, který měří znečistění ovzduší na Ostravsku a prostřednictvím mobilní aplikace data přenáší na veřejný web nebo brněnské sdružení Autonapůl, které mobilní přístup využije pro car-sharing.

Mezi 27 podpořenými žádostmi nebude chybět například obnova kulturních a sakrálních prvků v obci Mrtník nebo vytvoření tůní pro podporu obojživelníků ve Střelné u Košťan. Kvalita projektů se rok od roku zvyšuje. Velkou pomoc také přinesly individuální konzultace Nadace VIA, odborného garanta Fondu.

Slavnostní setkání všech organizací, které budou v letošním roce podpořeny z Fondu T-Mobile pro zaměstnance i pro regiony, pro které jsou připraveny další 2 miliony, proběhne v závěru roku.

Za sedmiletou historii Fondu T-Mobile pro zaměstnance rozdělila firma více než 16 milionů korun a podpořila 231 projektů ze všech koutů České republiky.

Mohlo by Vás zajímat:  EURO 2012 jedině s T-Mobile

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone přiveze do Varů pláž

Vodafone je letos pošesté hlavním partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. V rámci konceptu „Užijte si ve Varech moře zábavy“,...

Zavřít