O2 zahajuje komerční provoz sítě LTE

Telefónica jako první operátor v Čechách dnes spouští LTE (Long Term Evolution), síť čtvrté generace mobilní komunikace. Dnešním dnem také zahajuje komerční prodej služeb na bázi LTE pro zákazníky. Nová síť přináší lidem nejrychlejší mobilní internet současnosti. Díky němu je možné přenášet data až desetkrát rychleji, než umožňuje 3G technologie.

„Zákazníkům nabídneme reálnou uživatelskou rychlost stahování dat až 60 Mbps a odesílání dat až 25 Mbps, to vše s odezvou sítě kolem 20 ms. Nejde o žádné laboratorní podmínky, ale reálné rychlosti, které jsme v této oblasti naměřili,“ říká Martin Škop, ředitel pro technologie a plánování sítí společnosti Telefónica Czech Republic.

„V roce 1991 jsme v ČR představili mobilní komunikaci, v roce 1996 jsme přinesli digitální systém druhé generace – GSM, v roce 2004 jsme zahájili provoz datové sítě CDMA řadící se do třetí generace a o rok později jsme opět jako první operátor v ČR zahájili provoz UMTS. Nyní přicházíme se systémem LTE – mobilní komunikací čtvrté generace. O2 je lídrem českého trhu mobilní komunikace už 21. rokem a hodláme jím zůstat,“ uvedl při zahájení komerčního provozu LTE Jiří Dvorjančanský, marketingový ředitel společnosti Telefónica. Ta do České republiky přinesla čtyři generace systémů mobilní komunikace a pětkrát získala prvenství mezi operátory v uvedení nové technologie.

Síť O2 LTE pokrývá obec Jesenice (okres Praha Západ) a okolí, kde žije téměř deset tisíc obyvatel. Dále je signál LTE ve zhruba polovině obchodního centra Chodovv Praze, kde je největší a nejmodernější prodejna O2 Experience Centre. Telefónica využila pro spuštění LTE tzv. síťovou neutralitu a provozuje LTE síť na frekvenci 1800 MHz, šířka pásma je 2 x 10 MHz. Dodavatelem LTE technologie je společnost Huawei.

Mohlo by Vás zajímat:  Tiskovou mluvčí O2 se stává Lucie Jungmannová

Od 19. června 2012 si mohou první zájemci pořídit jedno ze dvou zařízení podporujících LTE spolu se SIM kartou, aby mohli naplno využít možností této technologie. O2 nabízí tři tarify LTE Mobilní internet od 333 korun měsíčně. Zapůjčení modemů stojí jednu korunu při vratné záloze tisíc korun.

.

Další podrobnosti o modemech a cenách najdete zde.

LTE Mobilní internet od O2 si mohou zájemci vyzkoušet a případně koupit v tzv. Zóně budoucnostimobilním prodejním stánku O2, který bude přímo v Jesenici v těchto dnech:

22.6. pátek od 10 do 19h Albert Jesenice

27.6. středa od 13 do 19h Albert Jesenice

29.6. pátek od 11 do 20h Albert Vestec

30.6. sobota od 10 do 16h Albert Vestec

Stejně tak je možné zařízení a služby otestovat či koupit kdykoli v O2 Experience Centre v obchodním centru Chodov, kde je otevřeno denně od 9 do 21 hod. Jsou zde také k dispozici vyškolení O2 Guru, kteří návštěvníkům rádi LTE Mobilní internet představí a seznámí s jeho výhodami. Rezervovat si čas jednoho z O2 Guru můžete zde.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Do letošních Rozjezdů se přihlásilo 360 projektů

Do Rozjezdů 2012 se přihlásilo 360 projektů, ať už rozjetých firem nebo jen klíčících nápadů. I přesto, že letos organizátor...

Zavřít