Rozhodněte o celostátním vítězi Rozjezdů!

Rozhodněte o celostátním vítězi Rozjezdů!

 • Devíti seminářů v regionech se zúčastnilo přes 360 začínajících podnikatelů
 • V cenách bylo celkem rozdáno 5,5 miliónů korun, nejžádanější výhrou je však poradenství
 • 14 finalistů se teď popere o přízeň veřejnosti

Dneškem začíná finálová část projektu Rozjezdy 2012, soutěže pro začínající podnikatele. Až do 14. října lze na adrese www.rozjezdyroku.cz hlasovat pro nejlepší projekt, který tak díky sympatiím čtenářů získá od pořádající společnosti T-Mobile dalších 100 tisíc korun do svých podnikatelských začátků a dalších 50 tisíc korun v podobě balíčku na internetovou propagaci od partnera projektu společnosti Seznam.

Tým Rozjezdů, zaměstnanci T-Mobile i odborní partneři, procestoval v uplynulých dvou měsících celou republiku a v průběhu seminářů vybral spolu s regionálními partnery vítěze a finalisty z jednotlivých krajů. Rozjezdy pomohou 42 podnikatelům finančními a věcnými cenami v souhrnné hodnotě 5,5 miliónu korun. Ze strany výherců je žádané i odborné poradenství, možnost konzultovat počáteční podnikatelské problémy s experty.

„Na našich cestách jsme viděli řadu výborných, často už rozjetých nápadů, za částí z nich jsou i zajímavé osobní příběhy. Zlínský kraj například zastupuje speciální oblečení pro vozíčkáře, v Praze vzniká co-workingové centrum pro maminky s dětmi, sever Moravy ve finále reprezentuje alternativa sanitek. Sami jsme zvědaví, který projekt zaujme veřejnost nejvíce,“ říká Petra Pavičová, CSR manažerka společnosti T-Mobile.

Devět zastávek v regionech, 14 finalistů
Porotci a poradci Rozjezdů letos prázdniny vyměnili za cestu po regionech a od prvního semináře v Ústí nad Labem až po závěrečný v Praze, školili o podnikatelském myšlení, zakládání firmy, marketingu, internetovém marketingu, využití sociálních sítí všechny zájemce. Semináři Rozjezdů prošlo letos více než  360 podnikatelských začátečníků.

Regionální poroty složené ze zástupců T-Mobile, úspěšných regionálních podnikatelů, Svazu měst a obcí a médií zároveň vyhlásily své favority. Nešlo jen o zisk nebo dokonalý podnikatelský záměr. Při rozhodování o vítězích hodnotitelé přihlíželi jak k podnikatelské kvalitě projektu, tak i k jeho přínosu místní komunitě, důvodům pro zahájení podnikání i k  osobnímu přístupu předkladatele projektu.

Mohlo by Vás zajímat:  HP ProBook 4530s od T-Mobile za 7 199 Kč

Do finále postoupily tyto firmy a nápady:

 • Czech Homestays (Ústecký kraj, Arnoltice, David Biróczi a Hedvika Šťastná) – ubytování cizinců v českých domácnostech
 • Káva na klíč (Liberecký kraj, Liberec, Kateřina Šumpíková) – prodej a distribuce vlastní směsi pražené kávy, zásobování kanceláří i restaurací a kaváren
 • Modrý ráj – cukrářů a pekařů (Olomoucký kraj, Prostějov, Břetislav Brablec) – cukrárenský obchod
 • Sedím si jako v bavlnce (Zlínský kraj, Tlumačov, Martina Václavíková) – výroba a vývoj adaptivního oblečení pro vozíčkáře
 • Novodobá „SANITKA“ (Moravskoslezský kraj, Ostrava, Romana Tvarůžková) – přeprava seniorů a hendikepovaných
 • Lanový park Máj – outdoor na dosah! (Jihočeský kraj, České Budějovice, Vojtěch Prokeš) – lanové centrum s minimálními zásahy do přírody
 • Generace Brno (Jihomoravský kraj, Brno, Elvíra Patáková) – pečovatelské služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením v Brně a okolí
 • Kids4nature (Vysočina, Jihlava, Vladimír Steinbauer) – vybarvovací edukativní trička s náměty z ochrany přírody
 • Veselá razítka (Plzeňský kraj, Švihov, Blanka Zemanová) – výroba originálních razítek
 • Masážní salón    (Karlovarský kraj, Chodov, Vendula Novotná) – kosmetický a masážní salón
 • Aerial Filming     (Královéhradecký, Nová Paka, Daniel Čermák) – videa a fotografie snímané multikoptérou
 • Bezlepkoviny.cz (Pardubický kraj, Pardubice, Eva Hanisková, Lukáš Leden) – bezlepkový eshop, výroba bezlepkové pizzy
 • Baby Office         (Praha, Hana Krejčí) – kanceláře spojené s hlídáním dětí pod jednou střechou
 • Stavební poradenství (Středočeský kraj, Dobříš, David Dudáš) – poradenství pro malé a střední investory při jednání se stavebními firmami 

Pro svého favorita lze hlasovat ode dneška až do 14. října na www.rozjezdyroku.cz, kde jsou i podrobnější profily soutěžících a jejich projektů, stejně jako výběr článků, které o nich doposud vyšly.

Vítěz získá k již vyhraným cenám za cca 250 tisíc Kč dalších 100 tisíc Kč v hotovosti pro investice podle svého uvážení a 50 tisíc, které může využít pro internetovou propagaci svého produktu nebo služby. 

Mohlo by Vás zajímat:  T-Mobile opět rozšiřuje 3G

O Rozjezdech
Do Rozjezdů 2012, druhého ročníku této soutěže pro začínající podnikatele, se přihlásilo 360 projektů. I přesto, že organizátoři omezili účast neziskových organizací a počet projektů na osobu, množství přihlášek o několik desítek překonalo loňský stav. Stejně jako v prvním ročníku byli letos nejaktivnější soutěžící v Praze a středních Čechách, výrazné zastoupení měla i Morava.

Soutěžícím jsou v rámci projektu připraveni pomoci zkušení odborníci mobilního operátora i odborných partnerů: Seznam.cz, Nokia, EF1, Neocont a Zalozfirmu.cz. Tři výherci v každém regionu si odnesli věcné ceny v hodnotě 70 000 Kč, resp. 250 000 Kč. Spolu s  poradenstvím v oblasti marketingu, zakládání firmy a také online marketingu jde o výraznou pomoc při startu firmy. T-Mobile spolu s partnery tak i letos pomůže na vlastní nohy 42 podnikatelům.

Podrobné informace včetně podrobných pravidel zde.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone zavádí unikátní ekologické hodnocení telefonů

Vodafone zavádí jako první operátor v České republice hodnocení Eko-třída pro mobilní telefony. Jde o parametr, který hodnotí telefony z...

Zavřít