T-Mobile a Huawei uzavřely smlouvu

T-Mobile a Huawei uzavřely smlouvu

Společnosti T-Mobile Czech Republic a Huawei Technologies dnes podepsaly smlouvu o outsourcingu výstavby a údržby mobilních sítí. Cílem dohody je využití strategických
a finančních výhod outsourcingu při zachování minimálně stejné úrovně kvality poskytovaných služeb. Smlouva je uzavřena na pět let a první fáze zahrnující převod aktivit a zaměstnanců by měla být dokončena do konce letošního roku.

„Strategický outsourcing je účinným nástrojem jak ve světě telekomunikací zvýšit efektivitu podnikání. Jedná se tedy o logický krok,“ říká Frank Meywerk, ředitel technologického úseku společnosti T-Mobile, a dodává: „Kvalita sítě vždy byla a stále bude pro nás na prvním místě. Jsem přesvědčený, že ve spolupráci s naším partnerem budeme i nadále zákazníkům nabízet tu nejvyšší kvalitu v České republice.“

“Poskytování profesionálních služeb, mezi které outsourcing řadíme, je jednou z našich strategických rozvojových oblastí. Jsme rádi, že touto formou spolupráce můžeme prohloubit naše partnerství se společností T-Mobile a dále zhodnotit zkušenosti získané z obdobných projektů s dalšími telekomunikačními operátory na českém trhu. To vše k maximální spokojenosti společnosti T-Mobile
i jejích zákazníků,” doplňuje Zbyněk Pardubský ze společnosti Huawei.

Využití synergických efektů, provozní optimalizace či změna transformačního modelu by měly přinést výrazné zvýšení efektivity na straně T-Mobile. Dodavatel, který vzešel z výběrového řízení, převezme na dobu pěti let činnosti týkající se výstavby a údržby mobilních sítí.

V rámci první fáze, která by měla začít ve 4. čtvrtletí 2012, tak dojde k přesunu těchto aktivit pod správu společnosti Huawei. Součástí dohody je i přechod zhruba 100 zaměstnanců z dotčených oddělení. Do konce letošního roku by pak měla být stabilizována funkčnost nového modelu organizačního uspořádání. Ve společnosti T-Mobile bude mít spolupráci s dodavatelem na starosti speciální tým, který bude dohlížet také na kvalitu poskytovaných služeb.

Mohlo by Vás zajímat:  Q1 2014: VÍCE ZÁKAZNÍKŮ, VYŠŠÍ SPOTŘEBA SLUŽEB

O společnosti Huawei Technologies
Společnost Huawei Technologies byla založena v roce 1987. V současnosti patří mezi přední světové dodavatele telekomunikačních řešení a služeb a spolupracuje se 45 z celkového počtu 50 nejvýznamnějších světových operátorů. Díky zákaznicky orientovanému a inovativnímu přístupu jsou produkty a řešení společnosti Huawei nasazeny ve více jak 140 zemích a pomáhají uspokojovat komunikační potřeby 1/3 světové populace. V České republice působí Huawei od roku 2004 a za tu dobu se stala klíčovým partnerem operátorů Telefónica, T-Mobile i Vodafone v oblastech mobilní infrastruktury, širokopásmových optických i přístupových sítí, inteligentních sítí nové generace i profesionálních služeb včetně outsourcingu provozu sítě.

Nově začala společnost Huawei prostřednictvím divize Enterprise intenzivně rozvíjet aktivity pro podnikový a státní sektor v datových a komunikačních technologiích a prostřednictvím divize Terminálů komunikační zařízení pro koncové zákazníky. Jedná se především o chytré mobilní telefony, tablety a širokopásmové datové modemy. Huawei momentálně patří mezi TOP 5 největších výrobců smartphonů s operačním systémem Android?. Společnost Huawei se řadí mezi nejinovativnější firmy na světě.

Pro další informace o divizi Terminálů navštivte www.huaweidevice.cz, o divizi Enterprise www.huawei.com/enterprise a pro korporátní informace pak www.huawei.com.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone spustí nejvýkonnější 3G ve více než 40 městech

Vodafone v současné době instaluje na vysílače ve 44 městech 3G technologii HSPA+ Dual Carrier 42 Mbps. Zatímco dosavadní technologie...

Zavřít