Statistiky štědrovečerního provozu

O letošních Vánocích vzrostlo v síti Vodafonu volání do ciziny a to zejména díky nově uvedeným volným minutám do zahraničí. Nejvíce se o Štědrém dnu volalo na Slovensko, Ukrajinu a do Německa. Zatímco objem volání a SMS se oproti loňsku víceméně nezměnil, významně letos vzrostla spotřeba dat. To lze přičítat rostoucímu počtu chytrých telefonů v populaci.

[hana-code-insert name=’Adsense‘ /]

Detailnější statistiky:  

HOVORY:
Hovorů jsme spojili téměř  7,3 miliónů, což je o 7 % méně než loni. Pokles je třeba přičítat hlavně předcháhzejícímu víkendu, kdy si lidé s největší pravděpodobností vyřídili vše potřebné a proto si o Štědrém dnu spíše dopřávali soukromí. Špička nastala kolem 10. hodiny.

SMS:
Lidé si letos o Vánocích vzájemně v naší síti (z telefonů i z aplikací) poslali celkem – 17,2 milionu SMS, což je o 1 % více, než loni.  Špička co se týče SMS nastala kolem 13:05.

MMS:
Lidé si letos o Vánocích vzájemně z mobilů poslali téměř 170 000 MMS, což je o 30 % více, než loni. Špička co se týče MMS nastala kolem 13:00.

DATOVÝ PROVOZ:
Letos lidé o Štědrém dnu i bez marketingové podpory datových služeb přenesli o 6 % více dat, než loni. Špička nastala kolem osmé hodiny.

HOVORY DO CIZINY:
na Slovensko, Ukrajinu, do Německa, Ruska a Velké Británie. 

CIZINCI přihlášení o Štědrém večeru do sítě Vodafone:
nejvíce u nás bylo Němců, Holanďanů a Britů.

Mohlo by Vás zajímat:  Vodafone obnovil dobíjení kreditu přes terminály Sazky