T-Mobile si vybral dodavatele LTE infrastruktury

T-Mobile si vybral dodavatele LTE infrastruktury

  • Ve výstavbě LTE sítě T-Mobile bude pokračovat společnost Huawei
  • LTE se po Mladé Boleslavi rozšíří do dalších míst už v roce 2013
  • Technologie přináší rychlost až 150 Mbps 

Společnosti T-Mobile Czech Republic a Huawei Technologies včera podepsaly smlouvu o vybudování mobilní sítě 4. generace. Po úspěšném spuštění LTE technologie od Huawei v Mladé Boleslavi, je T-Mobile připraven rozšířit LTE síť již letos, a to s využitím frekvencí vydražených v  probíhající aukci, či na stávajících frekvencích. Řešení od společnosti Huawei využívá nejnovější generaci technologie eUTRAN, která splňuje vysoké požadavky na kvalitu a zároveň je šetrné k životnímu prostředí díky nízké spotřebě elektrické energie.

Dohoda mezi T-Mobile a Huawei Technologies přinese zákazníkům mobilní služby 4. generace – především mobilní internet s rychlostí až 150 Mbit/s. Dodávaná technologie je připravena na provoz v rámci dostupných pásem pro LTE, tedy 800, 1800 a 2600 MHz. Infrastruktura bude také připravena na případné sdílení sítě 4. generace. LTE bude díky oznámené spolupráci k dispozici většímu počtu českých zákazníků již v letošním roce.

Služby 4. generace a rychlý mobilní internet budou určovat tvář mobilních služeb po několik dalších let. Abychom mohli našim zákazníkům přinášet ty nejlepší služby, vybrali jsme společnost Huawei Technologies, se níž nás spojuje již řada let úspěšná spolupráce,“ říká Frank Meywerk, technický ředitel T-Mobile Czech Republic, a dodává: „Máme před sebou velký úkol navázat na úspěch naší 3G sítě, která je dlouhodobě tou nejvýkonnější v České republice. Věřím, že i v rámci LTE služeb nabídneme našim zákazníkům tu nejlepší zkušenost.“

Jsme velmi rádi, že po letech úspěšné spolupráce se T-Mobile rozhodl svěřit nám výstavbu mobilní sítě nové generace. T-Mobile a zejména jeho zákazníci budou mít příležitost užívat si – ve srovnání s existujícími sítěmi – výrazně vyšší rychlost a menší latenci. To jim přinese zcela novou uživatelskou zkušenost s mobilním internetem,“ říká Zbyněk Pardubský, Deputy General Manager, Public Relations ze společnosti Huawei Technologies (Czech) a dodává: „S ohledem na zahájení spolupráce v podobě outsourcingu v loňském roce rozšiřujeme naši spolupráci o plánování a výstavbu tohoto nového projektu.“  

O společnosti Huawei Technologies
Společnost Huawei Technologies byla založena v roce 1987. V současnosti patří mezi přední světové dodavatele telekomunikačních řešení a služeb a spolupracuje se 45 z celkového počtu 50 nejvýznamnějších světových operátorů. Díky zákaznicky orientovanému a inovativnímu přístupu jsou produkty a řešení společnosti Huawei nasazeny ve více jak 140 zemích a pomáhají uspokojovat komunikační potřeby 1/3 světové populace. V České republice působí Huawei od roku 2004 a za tu dobu se stala klíčovým partnerem operátorů Telefónica, T-Mobile i Vodafone v oblastech mobilní infrastruktury, širokopásmových optických i přístupových sítí, inteligentních sítí nové generace i profesionálních služeb včetně outsourcingu.

Mohlo by Vás zajímat:  Výsledky T-Mobile ve 3. čtvrtletí 2011

Prostřednictvím divize Enterprise společnost Huawei rozvíjí i aktivity pro podnikový a státní sektor v datových a komunikačních technologiích a prostřednictvím divize Terminálů komunikační zařízení pro koncové zákazníky. Jedná se především o chytré mobilní telefony, tablety a širokopásmové datové modemy. Společnost Huawei se na konci roku 2012 stala třetím největším výrobcem chytrých telefonů (dle IDC research). Společnost Huawei se řadí mezi nejinovativnější firmy na světě.

Pro další informace o divizi Terminálů navštivte www.huaweidevice.cz, pro divizi Enterprise www.huawei.com/enterprise a pro korporátní informace pak www.huawei.com.

Kontakty pro novináře:
Martina Kemrová
Manažerka firemní komunikace
T-Mobile Czech Republic a.s.
martina.kemrova@t-mobile.cz
Tel.: 603 601 150

Zbyněk Pardubský                                                                   Ondřej Hampl
Deputy General Manager, Public Relations                               Managing Partner
Huawei Technologies                                                               ACCEDO Czech Republic Communications
zpardubsky@huawei.com                                                       ondrej.hampl@accedogroup.com
Tel: +420 775 132 199

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Telefónica se zapojuje do mezinárodní iniciativy za bezpečnější internet

Světový den bezpečnějšího internetu letos připadá na úterý 5. února. Telefónica se jako největší tuzemský operátor spolu s dalšími partnery...

Zavřít