T-Mobile spouští QR kódy na fakturách

T-Mobile spouští QR kódy na fakturách

  • Rychlá, bezchybná a snadná možnost úhrady
  • Novinka se objeví již na březnovém vyúčtování služeb

T-Mobile přináší zákazníkům úžasně rychlou a velmi snadnou možnost, jak platit faktury, a to prostřednictvím tzv. QR kódů. Novinku na faktuře nabídne svým zákazníkům operátor jako první. Klienti ji naleznou již na březnovém vyúčtování a brzy také v samoobsluze Můj T-Mobile.

„QR kód je maximálně jednoduchá, rychlá a bezchybná možnost úhrady faktury. Zákazník již nemusí přepisovat kamkoli čísla a zadávat zbytečně další údaje,“ říká Dana Tomášková, ředitelka marketingu pro rezidentní segment v T-Mobile, a dodává: „Platbu lze provést jedním kliknutím. Pevně doufáme, že tak praktickou věc zákazníci rádi využijí.“

Jediné, co zájemci o tuto novinku potřebují, je chytrý telefon s aplikací pro mobilní bankovnictví (smartbanking), kterou klientům zajistí přímo jejich banka. V tuto chvíli ji nabízí např. Komerční banka, Raiffeisenbank. ČSOB a Era by měly spustit QR platbu v rámci svého smartbankingu v průběhu března. Využívá-li zákazník služby jiného ústavu, poskytnou mu informace přímo tam.

Samotná platba je velice snadná – stačí se přihlásit ve svém mobilním telefonu do aplikace pro mobilní bankovnictví a přes čtečku sejmout QR kód vytištěný přímo na faktuře či zobrazený v samoobsluze Můj T-Mobile. Data z kódu se naskenují do platebního příkazu, který klient jen zkontroluje a potvrdí. Tím je platební příkaz vytvořen.

Co je QR kód?
QR Code (neboli Quick Response Code) je v podstatě obdoba čárového kódu. Ten všichni známe z obalu na jakémkoli zboží. Místo známých čárek je však tento symbol sestaven z černo-bílých bloků, poskládaných do malého čtverce. Taková konstrukce umožňuje přenášet mnohem více informací – vejde se do něj až 7 tisíc číslic nebo text dlouhý přes 4 tisíce znaků.

Mohlo by Vás zajímat:  T-Mobile spouští rychlostní test LTE v Praze

Ačkoli dříve sloužil QR kód třeba k označení součástek ve výrobě automobilů, dnes ho právě díky chytrým telefonům lze využít i v rámci marketingu nebo reklamy. Nově ho tedy zákazníci mohou zaznamenat přímo v pravé dolní části faktury, kde bude viditelně označen.

Více informací na: www.t-mobile.cz/QR.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
U:fon registruje vzrůstající zájem zákazníků o pevné linky. Přinášejí i tisícové úspory za volání ročně

Mobilní operátor U:fon, kterého od konce loňského podzimu provozuje společnost Air Telecom, a. s., nenabízí pouze dostupné mobilní datové a...

Zavřít