T-Mobile Rozjezdy potřetí pomohou podnikatelům

T-Mobile Rozjezdy potřetí pomohou podnikatelům

  • Na 84 regionálních vítězů a jednoho celostátního čekají věcné ceny
    v  hodnotě téměř 9 miliónů korun, finanční podpora podnikání a poradenství v nevyčíslitelné hodnotě zdarma
  • Letošní novinkou je speciální studentská kategorie
  • S Rozjezdy podnikají už stovky lidí, vítěze stále sledujeme 

Společnost T-Mobile vyhlašuje třetí ročník soutěže Rozjezdy na podporu podnikatelských začátečníků. Všem, kteří se chystají vykročit na tuto dráhu a přihlásí na www.rozjezdyroku.cz svůj podnikatelský projekt, jsou připraveni pomoci zkušení pracovníci mobilního operátora, dalšími partnery jsou společnosti Česká spořitelna, Samsung, Jobs.cz , KnowHowKlub a Zalozfirmu.cz. Odborným garantem je Svaz měst a obcí ČR. Novinkou letošního ročníku je studentská kategorie.

Celkem 84 vítězů získá od společnosti T-Mobile finanční příspěvek a hlasové a datové služby zdarma. Od firmy Samsung zase potřebné technické vybavení: smart PC, tablety a oblíbený mobilní telefon Samsung Galaxy SIII mini. Konečně od České spořitelny mají vítězové vedení podnikatelského účtu na pět let zdarma. To vše v celkové hodnotě 9 miliónů.

„Kolem Rozjezdů se vytvořila aktivní komunita.  Setkáváme se na našich stránkách na Facebooku, blogu Jazyk na vestě i osobně – třeba na trzích a jarmarcích. Řada účastníků spolupracuje i obchodně. Navíc se ukazuje, že Rozjezdy pomohou i v nepříjemných situacích. Pro rozvoz pacientů, obor, ve kterém podniká loňská vítězka Romana Tvarůžková, se na přelomu roku změnila zákonná pravidla. Změna mohla být likvidační, s pomocí právníků a ostatních se naštěstí podařilo opravit vše tak, aby mohla Novodobá sanitka fungovat i dál. Pomáháme a máme z toho radost,“ říká Petra Pavičová, manažerka společenské odpovědnosti v T-Mobile.

Pro start firmy jsou nezbytné investice, k podpoře Rozjezdů se proto od letošního roku připojila i Česká spořitelna. Na seminářích poradí s plánováním financování byznysu a regionálním vítězům na pět let zdarma věnuje firemní účet. Celorepublikový vítěz pak bude moci v rámci firemního účtu od České spořitelny bezplatně využívat služeb až deset let. „Těšíme se, že se budeme moci setkat s nadějnými začínajícími podnikateli a pomůžeme jim s nastavením jejich business plánu. Rádi se podělíme o zkušenosti s financováním podnikání a poskytneme firemní účet, bez kterého se jejich podnikání neobejde. Budou tak moci využít například výhodné hotovostní výběry v nejširší síti bankomatů v ČR a skupiny Erste v zahraničí, platby za zboží a služby u obchodníků prostřednictvím platebních karet, bezhotovostní úhrady plateb pomocí jednorázových příkazů v České republice i do zahraničí a trvalých příkazů k úhradě a souhlasů s inkasem,“ říká Jiří Kubát, manažer segmentu Podnikatelé a malé firmy z České spořitelny.

Mohlo by Vás zajímat:  Nové ceny roamingu v Evropské unii

„V dnešní době se žádný podnikatel neobejde bez komunikačních zařízení. Proto máme pro výherce připravené nejmodernější přístroje Samsung, ať už se jedná o mobilní telefony, tablety či SMART PC, které jim výrazně pomohou ušetřit čas, náklady a zvýší efektivitu jejich podnikání,“ říká Martin Kubelík, Key Account Manager divize mobilních zařízení společnosti Samsung.

I v letošním ročníku je odborným garantem projektu Svaz měst a obcí ČR (dále jen SMOČR), bez jehož znalostí místních poměrů by se zvláště regionální část soutěže neobešla. Zástupci SMOČR se stanou členy regionálních porot. Předseda Svazu měst a obcí ČR Dan Jiránek k tomu dodává: „Oceňuji, že je soutěž zaměřena na začínající malé podnikatele. Právě malí podnikatelé jsou důležitou součástí ekonomiky. Nejen v regionech, které se potýkají s vysokou mírou nezaměstnanosti, se proto města soustředí na zajištění vhodných podmínek pro malé a střední podnikání. Podnikatelská vstřícnost a podpora jejich rozjezdu se městům vrátí růstem pracovních příležitostí v regionu.“

Průběh soutěže
Registrace projektů do soutěže je otevřena od 25. března do 5. května. Vítán je každý, kdo začal podnikat v posledních 12 měsících nebo teprve plánuje s podnikáním začít. Přihlášené projekty v každém z krajů projdou a ohodnotí poroty složené ze zástupců T-Mobile a partnerů soutěže. Zhruba polovina porotců vždy pochází z regionu: jsou to jak úspěšní účastníci loňského ročníku Rozjezdů, tak regionální podnikatelé, zástupci univerzit nebo Svazu měst a obcí. Pohled z regionu je pro Rozjezdy nepostradatelný. Poroty totiž nebude zajímat jen to, zda je projekt životaschopný, ale i jeho přínos pro okolí.

Během května a června se tým Rozjezdů vydá do devíti krajských měst, kde proběhnou semináře s přednáškami na témata jednání s úřady, marketing, byznys plán a další. Loni a předloni workshopy prošlo skoro sedm set účastníků. Tato školení jsou zcela zdarma a jsou otevřena široké veřejnosti. Stačí se na ně předem registrovat na www.rozjezdyroku.cz.

Mohlo by Vás zajímat:  Pro mobilní surfaře navigace Dynavix zdarma

Právě na seminářích zasednou poroty, vyslechnou autory nejnadějnějších přihlášek a vyberou vítězné projekty. Zároveň dostanou všichni vítězové možnost konzultovat své každodenní problémy s odborníky na marketing, obchodní a prodejní dovednosti nebo podnikatelskou strategii. Toto poradenství by je jinak stálo tisíce korun za hodinu.

Pro řadu soutěžících je pak nejcennější účast ve veřejném finále, kam se dostanou jen ti nejlepší z každého kraje. Loni hlasovalo skoro 8 tisíc lidí, online hlasování tedy přinese značnou publicitu, a tedy i další potenciální zákazníky.

Rozjezdy prošlo sedm stovek firem a nápadů
Do prvních dvou ročníků se přihlásilo sedm set nápadů a firem, projekt dokáže poradit se založením firmy, byznys plánem, marketingem, internetem, naučí jednat s úřady. S Rozjezdy za zády začínala dílna na výrobu skateboardů, na sportovní oblečení, školky i doučovací studia.

V prvním ročníku vyhrála českobudějovická půjčovna Dvojkola.cz Marie Žvakové.  Dnes je to úspěšná firma. Ale nejen ona. Všichni vítězové z prvního ročníku stále podnikají, dva museli svůj původní projekt opustit, ale našli jiný obor. Mateřské školy se potýkají s velkou konkurencí, Autoškola Beetle si stěžuje na nedostatek kvalitních zaměstnanců a cenovou válku. A je tu i hodně úspěchů: Sportovní oblečení Fraise má prvního zaměstnance. Nanozicky.cz ze Smržovky, původně eshop s capáčky, prodává už pouze vlastní značku Dadoos, dodává i do zahraničí a rozšiřuje nabídku o dětské oblečení. Restartskateboards, vítězové tehdejší Ceny poroty, už se nesoustředí jen na výrobu, ale i recyklaci skateových desek.  Soutěžící z Vysočiny, studenti, kteří založili PKV Projekt, dokonce přišli s produktem, energetickým průkazem a ovládli 15 % trhu s nemovitostmi.

Do Rozjezdů 2012 bylo přihlášeno 360 projektů. Několik projektů teprve teď startuje, jako například pražské co-workingové centrum Baby Office, ale někteří už prosperují, jako Adaptia (šije oblečení pro postižené na vozíku), Alesio (obchoduje s kávou a kávovary pro kanceláře a restaurační provozy), MagsBags je zavaleno šitím nových a nových svačinových kapes, i Veselá razítka budou nabírat zaměstnance.

Mohlo by Vás zajímat:  NOVÁ SLUŽBA DIGITÁLNÍ TELEVIZE DO MOBILU

Všechny finalisty minulých ročníků si můžete prohlédnout zde.

O projektu Rozjezdy
Registrační formulář projektu a podrobné informace včetně soutěžních kritérií či podrobných pravidel jsou k dispozici na adrese www.rozjezdyroku.cz. Soutěž má dvě kola. Z regionálních kol vzejde na základě rozhodnutí odborné poroty 14 vítězů v obou kategoriích. Z nich si veřejnost na www.rozjezdyroku.cz svým hlasováním vybere favority, který získá dalších 100 tisíc do startu podnikání. Další cenu pak udělí odborná porota.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Velikonoční nadílka u O2: dvě odměny za jedno dobití a soutěž o týdenní plavbu na jachtě v Chorvatsku

O2 přináší zákazníkům s předplacenou kartou mimořádnou nabídku výhod. Každý, kdo od 27. března do 7. dubna uplatní svůj unikátní...

Zavřít