Zákazníci T-Mobile holdují m-platbám

Zákazníci T-Mobile holdují m-platbám

  • Zákazníci T-Mobile zaplatili v roce 2012 mobilem přes miliardu Kč
  • T-Mobile m-platba: 71 % z objemu transakcí přes platební brány operátorů

Zákazníci T-Mobile začínají stále více oceňovat možnost využití mobilního telefonu také jako platebního nástroje. V loňském roce tímto způsobem poprvé utratili více než miliardu korun.

Zákazníci magentového operátora v roce 2012 zaplatili pomocí mobilu 1,017 mld. Kč. Ve skupině mobilních plateb jsou zahrnuty Premium SMS a SMS platby (včetně tolik oblíbených SMS jízdenek), audiotexové služby, m-platby a dárcovské SMS. Službou T-Mobile m-platba prošel největší podíl z celkového objemu transakcí uskutečněných přes platební brány mobilních operátorů – plných 71 %.

„V poslední době jsme ze strany zákazníků i obchodníků zaznamenali zvýšený zájem o využití služby m-platba. Meziroční nárůst 111 % je velmi hezké číslo, a to ve skutečném i přeneseném slova smyslu,“ říká Milan Hába, ředitel řízení kategorie a produktů T-Mobile, a dodává: „Lidé oceňují především pohodlí, které nákup mobilním telefonem nabízí. Věříme, že v blízké budoucnosti budeme schopni nabídnout další rozšíření platebních možností, například s využitím technologie NFC.“

M-platbu představil T-Mobile na Invexu už v roce 1999. Stal se tak jedním z prvních operátorů na světě, kteří ji uvedli do praxe. Tato služba umožňuje zákazníkům jednoduše platit on-line za zboží nebo za služby, a to jak v prostředí internetového prohlížeče mobilního telefonu, tak prostřednictvím počítače.

Na rostoucí zájem uživatelů o platby mobilním telefonem reaguje T-Mobile nejen rozšiřováním stávajících služeb, ale také rozvojem a implementací nových řešení. Letos operátor chystá spuštění technologie NFC umožňující bezdrátový přenos dat mezi dvěma elektronickými zařízeními na krátkou vzdálenost. Se speciální SIM kartou a telefonem s podporou této technologie tak zákazníci budou moci mobilním telefonem například bezpečně a rychle platit nebo se identifikovat při vstupu do budovy či na kulturní (sportovní) akci.

Mohlo by Vás zajímat:  UVÍTACÍ TÓNY MIXUJE DJ VÍTEJ

Více informací o mobilních platbách T-Mobile na www.platmobilem.cz.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Externí komunikaci T-Mobile posílil Lukáš Hrabal

Posilou oddělení firemní komunikace T-Mobile se od 1. března stal Lukáš Hrabal (35).  V pozici senior specialisty externí komunikace bude...

Zavřít