Nejrychlejší datová síť O2 roste – nově pokryje Prahu

  • Prahu pokryjí desítky vysílačů LTE a budou přibývat další
  • Brno přijde na řadu v říjnu 2013
  • připojení je k dispozici pro jednotlivce i pro firmy
  • na rozšíření LTE využívá Telefónica vysílače v pásmu 1800 MHz
  • zrychluje také síť 3G – díky technologii HSPA+

Síť LTE společnosti Telefónica se rozroste o Prahu. Mobilní datové připojení s rychlostí až 75 Mbps nabídne od 15. května několik desítek vysílačů v hlavním městě, a to především na území městských částí Praha 1, Praha 2, Praha 4 a Praha 10. K pokrytí dalších částí města včetně Letiště Václava Havla dojde do konce července. Pokrývání Brna bude zahájeno v říjnu 2013.

„Loni v červnu jsme v Jesenici jako první operátor uvedli LTE na český trh. Nyní nabídneme LTE služby pro všechny, kdo se pohybují v širším centru Prahy. Očekáváme, že vysokou rychlost přijímání i odesílání dat a zejména nízké hodnoty odezvy (ping) ocení především nároční zakazníci vyžadující špičkové připojení na svých cestách po Praze,“ říká Petr Matějovský, ředitel segmentu mobilních hlasových a datových služeb společnosti Telefónica Czech Republic.

LTE připojení bude k dispozici zákazníkům z řad domácností i firem v rámci stávajících tarifů Mobilního internetu. Pro aktivaci LTE bude potřeba speciální Více“>SIM karta a jeden z LTE modemů v nabídce. V tuto chvíli není možné připojení LTE využít na jedné SIM kartě společně s hlasovými službami, tato služba bude spuštěna později.

„Síť čtvrté generace rozšiřujeme bez ohledu na připravovanou aukci kmitočtů a plánujeme v tom pokračovat. S tím, jak bude přibývat chytrých telefonů s podporou LTE, nabídneme v budoucnu LTE spolu s hlasovými službami na jedné SIM kartěprávě pro využití v chytrých telefonech,“doplňuje Petr Matějovský.

Zákazníci mají možnost vyzkoušet si technologii LTE již ž nyní v O2 Experience Centru v Obchodním centru Chodov.

Mohlo by Vás zajímat:  Dvakrát více dat s novými tarify FREE. O2 startuje kampaň na podporu nové nabídky.

Přehled tarifů Mobilního internetu

Tarif Cena (vč. DPH) Maximální rychlost FUP
Mobilní Internet M 303 Kč až 20 Mbps 1 GB
Mobilní Internet L 505 Kč až 20 Mbps 3 GB
Mobilní Internet XL 757 Kč až 75 Mbps 10 GB

Telefónica využívá pro provoz LTE frekvence v pásmu 1800 MHz, které už vlastní. Vzhledem k dostupné šíři pásma je maximální teoretická rychlost stahování až 75 Mbps, odesílání 37 Mbps, odezva pak v řádech 20-30 ms.

Síť 3G také zrychluje

V rámci výměny vysílačů sítě 3G nasazuje postupně Telefónica na svých vysílačích nové technologie. V celé 3G síti společnosti Telefónica bude od 15. května spuštěna nová verze standardu HSDPA, která umožňuje připojení rychlostí až 14,4 Mbit/s.

Vedle toho je již nyní ve vybraných lokalitách k dispozici nejvyšší 3G standard HSPA+. „Při nasazení této technologie dochází k navýšení dostupné rychlosti, v některých případech díky nasazení HSPA+ Dual Carrier až na maximálních 42 Mbps. Nyní již proběhlo vylepšení standardu na více než tisíci vysílačích a další budou následovat. Podle vytížení daných vysílačů se rozhodujeme, jaké konkrétní technologie do nich instalujeme,“ říká Petr Gazda, ředitel provozu technologií společnosti Telefónica Czech Republic.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
T-MOBILE DÁLE ZVÝHODŇUJE NABÍDKU

Tarify S námi nové generace s větším množstvím dat Neomezené volání a SMS v síti T-Mobile již v nejnižším tarifu Možnost nákupu telefonu na...

Zavřít