PRVNÍ SVĚTOVÝ TEST LTE AKTIVNÍHO ANTÉNNÍHO SYSTÉMU (AAS) ÚSPĚŠNĚ DOKONČEN SKUPINOU DEUTSCHE TELEKOM

PRVNÍ SVĚTOVÝ TEST LTE AKTIVNÍHO ANTÉNNÍHO SYSTÉMU (AAS) ÚSPĚŠNĚ DOKONČEN SKUPINOU DEUTSCHE TELEKOM

AAS zvyšuje kapacitu sítě až o 70 %
Český tým testuje pro celou skupinu Deutsche Telekom

Telekomunikační skupina Deutsche Telekom a společnost Huawei oznámily úspěšné provedení celosvětově prvních provozních testů pokročilé aktivní anténní technologie (AAS). Testy proběhly v LTE síti společnosti Deutsche Telekom v Německu. AAS je velmi pokročilou technologií, která nejen významně přispívá modernizaci celé radiové sítě, ale zároveň vykazuje nárůst datové kapacity až o 70 %.

„Jsme hrdí na to, že k realizaci tohoto důležitého testu přispěl český tým Research & Trials,“ říká Vladimír Klein, ředitel rozvoje sítě T-Mobile Czech Republic, a dodává: „Zmíněný tým se zabývá vyhledáváním a hodnocením nových technologií v oblasti mobilního přístupu pro celou skupinu Deutsche Telekom, a tím se významně podílí na tvorbě technologické strategie skupiny.“

Deutsche Telekom kontinuálně buduje a vylepšuje svou síť tak, aby byla schopna uspokojit budoucí nároky uživatelů v oblasti vysokorychlostních dat. LTE síť byla spuštěna v několika německých městech v pásmu 1.8 GHz s využitím technologie Huawei SingleRAN LTE. Světově první testování technologie AAS pro LTE bylo založeno na řešení AAS od společnosti Huawei, umožňujícím zlepšení uživatelské zkušenosti díky vyšší dosažitelné rychlosti stahování dat. Integrace radiové části základnové stanice přímo do antény sníží ztráty na kabelové soustavě a výrazně zjednoduší navrhování a výstavbu základnových stanic. Zásadním přínosem technologie AAS je ale lepší využití prostorových charakteristik pro šíření signálu, vedoucí ke zvýšení kapacity a pokrytí rádiové přístupové sítě.

Tým Research & Trials vedený Petrem Lédlem je sice „doma“ v T-Mobile v Praze, působí však v celé Evropě a spolupracuje se všemi dodavateli síťové infrastruktury a významnými dodavateli mobilních terminálů, stejně jako s výzkumnými pracovišti či univerzitami. Mezinárodní tým působící v T-Mobile Czech Republic o síle 180 lidí se podílí na rozvoji a hodnocení inovativních technologických řešení i zákaznických služeb a doporučení k případnému nasazení v rámci skupiny Deutsche Telekom, tedy včetně v T-Mobile Czech Republic.

Mohlo by Vás zajímat:  Silvestru 2009 kralovaly telefonáty

„Toto testování pokročilé technologie AAS pro LTE v Německu je klíčovým úspěchem v oblasti LTE,” uvádí Ying Weimin, prezident GSM&UMTS&LTE Networks společnosti Huawei, a dodává: „Společnost Deutsche Telekom je jedním z nejinovativnějších operátorů na světě a my jsme hrdí na naši vzájemnou spolupráci. Naším cílem zůstává být nejlepším obchodním partnerem pro naše zákazníky po celém světě a díky inovacím společně dosahovat úspěchu.“

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone získal další tři ceny v soutěži Zlatý středník

Již od roku 2000 oceňuje PR klub v soutěži Zlatý středník firemní média. Vodafone v této soutěži z celkem 13...

Zavřít