O2 spouští jako první operátor LTE v centru Prahy

Od dnešního dne mohou první zákazníci O2 využít LTE, nejrychlejší internetové mobilní připojení, v širším centru Prahy. Společnost Telefónica totiž zahájila provoz sítě na bázi LTE (Long Term Evolution) nabízející připojení o teoretické rychlosti příjmu dat až 75 Mbps, odesílání pak až 38 Mbps.

Telefónica spustila několik desítek vysílačů na území městských částí Praha 1, Praha 2, Praha 4 a Praha 10, další městské části budou přibývat až do konce července. Pro spuštění LTE Telefónica využila frekvence v pásmu 1800 MHz, které zatím využívala pro GSM služby. Stejným způsobem funguje LTE síť O2 v Jesenici a jejím okolí, kterou Telefónica jako první český operátor spustila téměř před rokem.

Současně celá 3G síť od O2 zrychlila díky nasazení nové verze standardu HSDPA a HSPA+ v některých lokalitách. Teoretické maximum v celé 3G síti O2 tak stouplo na 14,4 Mbps, na vybraných místech pak dokonce na 21, a někde i 42 Mbps. Konkrétní rychlost závisí na použitém modemu či mobilním zařízení. Řada přístrojů v portfoliu O2 si poradí s rychlostí až 21 Mbps, některé z nejnovějších přístrojů pak zvládnou i nejvyšší rychlost až 42 Mbps.

Mohlo by Vás zajímat:  O2 přebírá rezidentní ADSL zákazníky VOLNÝ a.s.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Revoluce pokračuje: neomezené volání nyní i pro předplacené karty

O2 pokračuje v rozšiřování revoluční nabídky FREE. Od 20. května mohou neomezené volání a SMS využívat také zákazníci s předplacenou...

Zavřít