Podmínky aukce kmitočtů jsou pro společnost Telefónica nepřijatelné

  • Telefónica zaslala ČTÚ v rámci připomínkového řízení své komentáře
  • Nově navržená pravidla aukce kmitočtů jsou diskriminační
  • Současná verze pravidel aukce je ve svém souhrnu nepřijatelná

Podmínky chystané soutěže o frekvence v pásmech 800, 1 800 a 2 600 MHz jsou v navrhované podobě pro společnost Telefónica Czech Republic nepřijatelné.

„Možný nový hráč v předchozí zrušené aukci ukázal vůli ucházet se o kmitočty za stejných podmínek, jako její ostatní účastníci. Proto společnost Telefónica Czech Republic považuje za chybné v nové aukci vyčlenit pro nový subjekt část nejlukrativnějšího spektra v pásmu 800 MHz. Návrh nových podmínek nerespektuje průběh předchozí zrušené aukce,“ říká Jakub Chytil, člen představenstva společnosti Telefónica Czech Republic.

Předešlá soutěž totiž jasně ukázala, že se o frekvence ucházeli čtyři silní hráči a že PPF usilovala o získání čtyř bloků spektra v pásmu 800MHz (4 x 5 MHz, což představuje dvě třetiny dostupného spektra v tomto nejdůležitějším pásmu) za draženou cenu. Nynější vyčlenění části spektra (2 x 5 MHz) v pásmu 800MHz pro nového hráče za cenu 2,2 miliardy tak není opodstatněné a to ani z pohledu výnosnosti aukce pro stát. “ Jako naprosto absurdní lze pak označit návrh pravidel, který i nadále umožňuje novému hráči opětovně se ucházet až o dvě třetiny dostupných kmitočtů a využít tak diskriminační výhodu vyhrazeného spektra v boji o další kmitočty. Tento návrh popírá principy otevřené soutěže,“ dodal Jakub Chytil.

Zachování podmínek aukce tak, jak jsou nyní navrženy, by společnosti Telefónica Czech Republic celý obchodní případ velmi zkomplikovalo.

Telefónica nevidí, vzhledem k průběhu předchozí soutěže o frekvence v pásmech 800, 1 800 a 2 600 MHz, důvod kohokoli zvýhodňovat. Diskriminační přístup ke společnosti Telefónica, která od roku 2005 investovala do českého telekomunikačního trhu přes 44 miliard korun, spustila první síť 3G, první síť LTE (4G), přivedla na trh prvního virtuálního operátora a rozpoutala cenovou revoluci v rezidentním segmentu, považujeme za chybný. Společnost Telefónica Czech Republic se pravidelně umisťuje na předních pozicích v žebříčku 20 největších plátců daní v České republice. Za rok 2012 se umístila na pátém místě.

Mohlo by Vás zajímat:  Telefónica s pomocí odborníků zdokonaluje svou strategii internetové bezpečnosti

Rozšiřování mobilní sítě LTE zahájila společnost Telefónica Czech Republic v Praze již v polovině května letošního roku v pásmu 1 800 MHz, které již vlastní. Sítí nové generace bude v průběhu následujících měsíců pokrývat i další části republiky.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone o víkendu aktualizuje systémy

Z důvodu spuštění nových neomezených tarifů Red bude Vodafone o víkendu 25. – 26. května 2013 provádět aktualizaci systému. V...

Zavřít