Pražský akcelerátor Wayra už zná své vítěze

  • deset týmů bude realizovat svůj projekt pod křídly Wayra Akademie
  • odborná komise vybrala týmy z České republiky a Slovenska

Wayra Akademie na Václavském náměstí přivítá v průběhu června 2013 vítězné projekty. Dvacítka předvybraných týmů, které se přihlásily do akcelerátoru Wayra, představila své rozpracované nápady komisi složené z odborníků, podnikatelů a investorů. Ta vybrala z 20 finalistů rovných deset projektů do Wayra Akademie se sídlem v Praze a dva týmy postoupily na svá místa v Londýně, z nichž každý získá až 50 tisíc eur a podporu Wayra Akademie. Fotogalerii vítězných týmů najdete zde.

„Hodnocení odborné komise nebylo snadné. Do posledního kola postoupily pouze nápady, u kterých vidíme reálnou šanci na úspěch. Projekty jsme vybírali nejen podle hlavní myšlenky a možnosti jejího uplatnění, ale i podle týmu, který za projektem stojí,“ uvedl Felix Geyr, ředitel pro strategii a rozvoj podnikání společnosti Telefónica Czech Republic, který zastřešuje program Wayra v České republice. „Těším se na to, že brzy uvidím jejich produkty přicházet na trh,“ dodal Felix Geyr.

Hlavním cílem nového akcelerátoru Wayra je podpora inovativních technologických projektů. Vítězné týmy získají nejen prostory a podporu Wayra Akademie, ale také přístup k 300 milionům zákazníků skupiny Telefónica po celém světě a až 50 tisíc eur. To vše výměnou za minoritní podíl ve firmě.

Wayra Akademie se již brzy nastěhuje do upravených prostor v nově postavené budově Diamant v dolní části Václavského náměstí.

Projekt Wayra vznikl v roce 2011 v Jižní Americe, kde se setkal s velkým úspěchem. O rok později přišel do Evropy. Dnes má své pobočky ve Španělsku, Velké Británii, Irsku, Německu a v České republice. Podmínky pro zájemce o účast jsou stejné v každé ze 13 Wayra Akademií v Evropě i Jižní Americe.

Přehled vítězných projektů:

Mohlo by Vás zajímat:  O2 přináší více hudby do počítačů a mobilních telefonů

Big Launcher – Česká republika

Big Launcher je alternativní rozhraní pro uživatele chytrých telefonů s operačním systémem Android optimalizované pro jedince se zhoršeným zrakem či některými motorickými vadami.

Excalibur – Slovensko

Excalibur je mobilní aplikace měnící význam slov ověřování/autentizace na internetu tím, že poskytuje zařízení, které je poprvé v historii nejenom bezpečné, ale také se snadno používá.

Data Molino – Slovensko

Společnost Data Molino vyvíjí reálný ekosystém, v němž klienti využívají plateb faktur pomocí QR kódů a získávají tak výhodu elektronické fakturace v papírové komunikaci. Společnost registruje reálné platící zákazníky a případy využití, což potvrzuje správnost tržního přístupu. Stávající klienti rovněž vyjádřili zájem o služby extrakce a ukládání dat, které společnost začala vyvíjet.

Linxy – Slovensko

Linxy usnadňuje získávání informací při čtení knih a časopisů. Stačí, když jednoduše namíříte svůj iPhone na určitý text a dostanete okamžitě vysvětlení jednotlivých slov a definic. Naučíte se tak rychle a stylově novým slovíčkům a faktům.

Mapilary – Slovensko

Stačí pár kliknutí a Mapilary umožní zorganizovat konkrétní schůzi či setkání. Návštěvníci zde navzájem uvidí místo, kde se nacházejí včetně předpokládaného času příjezdu. Aplikace Mapilary jim nabídne optimální místo pro dané setkání podle jejich momentálního umístění či preferencí. Zároveň jim umožní získat výhodné slevy od partnerů Mapilary např. restaurací a lokálů.

Mapz – Slovensko

„Remote Assistant“ je nová mobilní aplikace, která usnadňuje orientaci nevidomým přátelům a známým. Aplikace zasílá obraz nevidomé osoby a zobrazuje její polohu na mapě, takže ji někdo jiný může poradit, aniž by musel být s touto osobou neustále v bezprostředním styku.

Networker – Slovensko

Networker je aplikace která v reálném čase napomáhá v navazování a usnadňování spolupráce, doporučuje vhodné typy osob, poskytuje podporu v průběhu jednání, jakož i v dalších fázích činnosti organizací.

Mohlo by Vás zajímat:  O2 slučuje online a marketingovou komunikaci

Onxpo – Slovensko

Onxpo napomáhá pořadatelům komerčních výstav a veletrhů zvýšit účinek jejich akcí včetně zisku a návratnosti vložených investic z těchto akcí.

Trash out – Slovensko

Trash out podporuje státní správu, místním zastupitelství, firmy a organizace v jejich úsilí o zajištění čistého a úhledného životního prostředí. Společnost vytváří optimální řešení umožňující zmapovat místa nelegálního ukládání odpadu v různých částech světa.

Woppa – Slovensko

„The World of Opportunities“ je společnost s rostoucím mezinárodním zastoupením. Propaguje instituce ochotné spolupracovat s mladými lidmi tím, že uveřejňuje jejich nabídky pracovních příležitostí a pomáhá jim při hledání vhodných kandidátů.

O programu Wayra

Wayra je program společnosti Telefónica Digital, jehož cílem je podporovat inovace a vyhledávat talenty v Latinské Americe a v Evropě v oblasti internetu a nových informačních a komunikačních technologií (ICT). Tento globální akcelerátor pomáhá podnikatelům v jejich rozvoji. Poskytuje jim potřebnou technologii, kvalifikované poradce, inspirativní pracovní prostředí a financování nezbytné pro rychlý růst.

Wayra působí již v Argentině, Brazílii, Čile, Kolumbii, Španělsku, Mexiku, Peru, Venezuele, Irsku, Velké Británii a v Německu, kde doposud obdržela vice než 13 tisíc přihlášek v oblasti digitálních technologií. To z ní činí jednu z předních světových platforem vyhledávajících technologické talenty v ICT. Wayra Akademie v Bogotě, Mexico City, Buenos Aires, Limě, Londýně, Madridu, Barceloně, Caracasu, Mnichově, Dublinu, Sao Paulu a v Santiago de Chile nyní hostí na 179 startupů.

V březnu 2012 Telefónica oznámila svoji novou strategii do roku 2015 – „Telefónica Think Big“. V jejím rámci přislíbila pomoc s rozvojem podnikatelského prostředí v Evropě a zvýšení důrazu na technologie. Klíčovou částí této nové strategie je právě Wayra, která podporuje nejlepší technologické startupy. Od nich se očekává, že sehrají důležitou roli ve stimulaci růstu v budoucí Evropě.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone nabídne neomezené volání a SMS za nejlepší ceny na českém trhu

Vodafone navazuje na tarify Neomezené volání do všech sítí a Neomezené volání v síti a přináší na český trh nové...

Zavřít