První plnohodnotný virtuální operátor v síti Vodafonu bude CENTROPOL TELECOM

Na základě nedávno uzavřené smlouvy otevře Vodafone svou síť prvnímu plnohodnotnému virtuálnímu operátorovi, společnosti CENTROPOL TELECOM. Jedná se o dceřinou společnost skupiny CENTROPOL, významného obchodníka s energiemi, která plánuje spustit služby na podzim 2013. CENTROPOL TELECOM si od Vodafonu pronajme pouze síťovou infrastrukturu a všechny ostatní služby si bude zajišťovat sám.

„Hledali jsme vhodného partnera, se kterým bychom spojili své síly v rámci modelu tzv. plnohodnotného virtuálního operátora. Jsme velice hrdí na to, že se jím stala právě skupina CENTROPOL, významný dodavatel energie s velkým obchodním potenciálem“, říká Colin Shea, viceprezident pro strategii, plánování a regulaci Vodafonu a dodává: „Pro zvolený koncept spolupráce je zásadní, že zákazník uzavírá smluvní vztah přímo se společností CENTROPOL TELECOM, která si zajišťuje vlastní produkty, ceny i marketing. Vodafone dodává pouze síťovou infrastrukturu“.

„Uzavření smlouvy se společností Vodafone je pro nás klíčovým krokem pro spuštění plnohodnotného virtuálního operátora na podzim tohoto roku.
Z uzavřené dohody budou profitovat především naši zákazníci, pro které připravujeme velmi zajímavou nabídku výhodných mobilních služeb
a zároveň i dodávek energií. Ceníme si u našeho obchodního partnera férového jednání“,
říká Aleš Graf, majitel skupiny CENTROPOL. 

Spolupráce Vodafonu a společnosti CENTROPOL TELECOM se tedy vydává jinou cestou, než tomu dosud bylo u většiny českých virtuálních operátorů. Nejedná se pouze o model přeprodávání služeb operátora pod jinou značkou, ale o plnohodnotné provozování veškerých služeb v pronajaté síti a to zejména služeb tarifních.

Skupina CENTROPOL, která se dosud zaměřovala především na dodávky elektřiny a plynu, bude nabízet hlasové, datové i roamingové služby zatím především pro zákazníky s paušálním tarifem. Operátorům chce konkurovat hlavně nižší cenou. Distribuce bude z počátku probíhat existujícími prodejními kanály, které jsou zaměřeny na fyzické osoby, případně drobné podnikatele. Novým i stávajícím zákazníkům nabídne skupina CENTROPOL komplexnější balíček služeb, čímž získá nespornou konkurenční výhodu na trhu.

Mohlo by Vás zajímat:  Vodafone v rámci týdne mobility vyhlašuje soutěž „Zažij město jinak“

O CENTROPOL TELECOM

CENTROPOL TELECOM je součástí skupiny CENTROPOL, jejíž roční obrat přesahuje šest miliard korun. Součástí skupiny je také největší alternativní dodavatel elektřiny a významný dodavatel zemního plynu, CENTROPOL ENERGY, který na trhu s energiemi působí již od roku 2002
a v současné době poskytuje služby více než 350 tisícům zákazníků.
Skupina CENTROPOL také založila při prestižní Ústecké komunitní nadaci fond „Energie pomáhá“. Fond podporuje neziskové projekty zaměřené na utužení sounáležitosti lidí s místem, ve kterém žijí.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone Smart III přichází v červnu na český trh

Vodafone uvádí v České republice na trh nový model chytrého telefonu vlastní značky. Vodafone Smart III je nástupcem v loňském...

Zavřít