T-MOBILE SPUSTIL LTE V PRAZE A MLADÉ BOLESLAVI

T-MOBILE SPUSTIL LTE V PRAZE A MLADÉ BOLESLAVI

Rychlost stahování až 100 Mb/s, rychlost odesílání až 37,5 Mb/s
Podpora tabletů, modemů a smartphonů včetně hlasového volání
Data stažená v LTE při zkušebním provozu se nezapočítávají do datového limitu

Společnost T-Mobile dnes spustila zkušební provoz sítě LTE pro své zákazníky využívající mobilní internet. Nejrychlejší síť si mohou vyzkoušet všichni klienti, kteří vlastní zařízení podporující LTE, nacházejí se v pokryté oblasti a přihlásí se (pomocí SMS, přes službu Můj T-Mobile, případně na zákaznickém centru či ve značkové prodejně operátora). V současné době je sítí LTE pokryta Mladá Boleslav, část Prahy 4 a budovy společnosti v Lounech a Hradci Králové, pokrytí hlavního města bude T-Mobile do konce roku průběžně rozšiřovat.

„V LTE přinášíme zákazníkům mobilní síť nové generace, která jim kromě vyšší rychlosti přenosu dat nabízí i výrazně nižší dobu odezvy, plně srovnatelnou s pevným připojením. Tento krok je v souladu s naší strategií poskytovat zákazníkům nejrychlejší mobilní síť,“ říká Milan Hába, ředitel řízení kategorie a produktů T-Mobile, a dodává: „V rámci zkušebního provozu nebudeme zákazníkům s datovými balíčky či tarify započítávat data stažená přes LTE do jejich datového limitu, aby si mohli nejrychlejší síť naplno vyzkoušet.“ Zákazníci mohou LTE používat se svými stávajícími tarify a s běžnými SIM kartami.

Rychlost stahování v LTE dosahuje až 100 Mb/s oproti dosavadním maximálně 42 Mb/s v síti 3G (HSPA+ 42), rychlost odesílání pak může dosáhnout až 37,5 Mb/s (doposud to bylo jen 5,76 Mb/s). Film o velkosti 700 MB si tak uživatel v LTE reálně stáhne za 1,5 minuty, přičemž v síti 3G by mu to trvalo 19 minut. E-mail s přílohou 5 MB lze pak přes LTE odeslat za 3 sekundy, zatímco v 3G je na k tomu potřeba devětkrát více času.

Mohlo by Vás zajímat:  Grand Plus od T-Mobile v akci

Síť LTE společnosti T-Mobile podporuje tablety, USB modemy a smartphony včetně volání – to umožňuje funkce CS FallBack, která přístroj během hovoru převede do 3G nebo 2G a následně zpět do LTE. Operátor má ve svém portfoliu řadu telefonů připravených pro LTE, předpokladem pro připojení k síti je aktualizace jejich firmwaru. V současné době se mohou připojit telefony Sony Xperia Z, pro další modely, jako jsou HTC One, HTC One SV, Nokia Lumia 820, Samsung Galaxy S4, BlackBerry Q10 či Apple iPhone 5, se aktualizace ve spolupráci s příslušnými výrobci chystá na následující týdny.

Zkušební provoz potrvá minimálně dva měsíce. Zákazníci mohou v jeho průběhu poskytnout operátorovi zpětnou vazbu přes Facebook nebo Twitter s hashtagem #tmobileLTE. T-Mobile tyto jejich připomínky následně využije pro další vylepšení sítě LTE před spuštěním komerčního provozu.

K 1. 7. zároveň T-Mobile ukončuje pilotní provoz LTE se speciálními SIM kartami v Mladé Boleslavi.

Více informací včetně mapy pokrytí a aktuálně podporovaných zařízení najdete na t-mobile.cz/LTE.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Cena volání na mobilní telefony se blíží k 1 koruně !

Ve VoIP síti Mikrotech dochází už tradičně v půlročních intervalech ke snížování cen hovorného do mobilních sítí. K dalšímu došlo...

Zavřít