Telefonní automaty plnily v oblastech zasažených povodněmi nezastupitelnou roli

  • Telefonní automaty mají nenahraditelnou úlohu v případech tísňového volání, jejich význam roste především v době krizových událostí

Vypovídají o tom statistiky hovorů z veřejných telefonních automatů (VTA) na tísňové linky za uplynulých pět měsíců.

V oblastech zasažených povodněmi se počet hovorů z telefonních automatů zvýšil v průměru o 36 % a v době, kdy povodně vyvrcholily, byl počet volání na tísňové linky: 112, 150, 156 a 158 nejvyšší v roce. Jednalo se o zvýšení řádově několika set hovorů týdně.

Zhruba 14 tisíc telefonních automatů má kromě určitého objemu komerčních hovorů pořád své nezastupitelné místo při voláních na tísňové linky, nebo jako náhradní či doplňkové řešení v případě rozbitého, zapomenutého, ztraceného či vybitého mobilu. Telefónica každoročně zaznamenává přes 200 tisíc hovorů na tísňové linky.

Kam se nejvíce volá z telefonních automatů?

Tísňové linky 3%
Mobilní sítě 66%
Předplacené karty – bezplatná čísla 16%
Pevné sítě 5%
Zelené linky 4%
Zahraniční volání 3%

Zdroj: Telefónica Czech Republic, 2012

Mohlo by Vás zajímat:  Startuje pátá série Hry o trůny. Diváci O2 TV mohou premiéru sledovat zdarma

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Telefonní automaty plnily v oblastech zasažených povodněmi nezastupitelnou roli

Telefonní automaty mají nenahraditelnou úlohu v případech tísňového volání, jejich význam roste především v době krizových událostí Vypovídají o tom...

Zavřít