Telefónica zajistí živé přenosy z volebních štábů

  • živé vysílání bude přenášet Telefónica ze sedmi různých míst
  • do terénu vysílá pět velkých přenosových vozů, dva menší a tři přenosové kufry
  • o TV přenosy se stará 20 zaměstnanců společnosti Telefónica

V pátek a sobotu 25. – 26. října 2013 proběhnou předčasné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. O technické zajištění živých přenosů pro Českou televizi a Český rozhlas se postará tým z Telefónica Czech Republic.

Zatímco svá studia mají televize i rozhlas propojena, přenosy z volebních štábů se řeší prostřednictvím jednorázově vytvořeného datového spojení, které zajišťují speciální přenosové vozy společnosti Telefónica. Volby tak představují jednu z nejnáročnějších událostí pro pracovníky televizních přenosů O2.

„Při každých volbách jsou v terénu úplně všichni naši specialisté a využíváme veškerou dostupnou techniku,“ říká Stanislav Houštecký, manažer pro provoz služeb a zákaznických řešení společnosti Telefónica Czech Republic. „Pro našeho tradičního partnera, Českou televizi, posíláme do terénu všech pět velkých přenosových vozů, kterým říkáme Otylka, a dále dva menší vozy a tři přenosové kufry,“ říká Houštecký a dodává: „Celkem bude na přenosech přímo v terénu pracovat 12 našich zaměstnanců.“

Přenosová technika společnosti Telefónica je přímo připojená k mobilnímu režisérskému pracovišti České televize, odkud dostává obrazovou a zvukovou stopu pro vysílání, a následně zajišťuje její komprimaci a transfer přímo do studia.

Jednotlivé vozy jsou plně soběstačné a všechny podstatné prvky mají zálohované, aby ani v případě výpadku některého ze zařízení nedošlo k přerušení spojení. „Novináři, kteří už naše vozy znají, navíc rádi využívají i jednu drobnou službu, kterou jim také nabízíme – možnost připojit se k internetu přes WiFi, kterou z vozu vysíláme,“ doplňuje Stanislav Houštecký.

V roce 2013 prozatím zrealizovala Telefónica pro Českou televizi a FTV Prima téměř 400 živých přenosů o celkové délce 45 tisíc minut. Od začátku poskytování této služby již byly zajištěny přenosy z více než 500 různých míst v rámci celé České republiky.

Mohlo by Vás zajímat:  Novým výkonným ředitelem pro rezidentní marketing byl jmenován Jiří Dvorjančanský

Zájemci o průběžné výsledky voleb, kteří nebudou moci sledovat živé televizní či rozhlasové vysílání, mohou průběh sčítání a výsledky vidět prostřednictvím mobilních telefonů O2 zdarma na adrese http://m.o2.cz/volby/ .

 

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
KRAKOVSKÝ HUB:RAUM POŘÁDÁ TURBO AKCELERAČNÍ PROGRAM WARP

Mezinárodní program pro začínající podnikatele a kreativní jedince  Semináře, přednášky, individuální konzultace s odborníky a finanční podpora  Možnost realizace projektů...

Zavřít