Konec papírování! O2 zavádí vlastnoruční digitální podpis

  • Značkové prodejny O2 postupně zavádí vlastnoruční digitální podpis
  • Smlouvy budou od nynějška ještě bezpečnější
  • Bližší informace o vlastnoručním digitálním podpisu najdou zákazníci na webu www.bezpecnypodpis.cz .

Operátor O2 zavádí ve svých značkových prodejnách vlastnoruční digitální podpis. Ten by měl postupně nahradit běžnou papírovou dokumentaci. Tímto krokem chce společnost zvýšit rychlost obsluhy, posílit bezpečnost smluv a díky poklesu objemu tisku také přispět k větší ochraně životního prostředí.

„Počet uživatelů moderních technologií prudce roste. Proto přinášíme našim zákazníkům takové novinky, které jim mají do budoucna ještě více zjednodušit život,“ říká Jindřich Fremuth, ředitel divize rezidentních zákazníků ve společnosti Telefónica Czech Republic, a dodává: “ Jednou z nich je i vlastnoruční digitální podpis, díky kterému už nebudou muset zákazníci skladovat své papírové dokumenty doma, vše bude k dispozici online.“

Vlastnoruční digitální podpis

Vlastnoruční digitální podpis vypadá úplně stejně jako běžný podpis na papírovém dokumentu a má i stejné charakteristiky. V případě potřeby jej tedy může zkoumat písmoznalec. Dokument je ale mnohem bezpečnější. Je totiž chráněn proti jakémukoli padělání i následným změnám.

Jak to funguje?

Celé řešení je uživatelsky velmi přívětivé. Místo tradičního podpisu na papír se zákazník podepíše na speciální podložku či tablet, který umí zachytit tlak i rychlost podpisu . Takto vytvořený podpis je neoddělitelně spojen s podepisovaným dokumentem. „V okamžiku, kdy zákazník podpis dokončí, je dokument zabezpečen pomocí hashe proti jakýmkoli dalším změnám. Podpisová data jsou v dokumentu uložena v zašifrované podobě a jsou tím chráněna proti možnému zneužití. Klíč pro dešifrování podpisových údajů je bezpečně uložen a je přístupný pouze pro potřeby znaleckého zkoumání,“ popisuje Pavel Rousek, ředitel společnosti Pražská softwarová, která stojí za vývojem a implementací systému SignoSoft. “ Podpis se samostatně nikde neuchovává. Zákazník tedy nemusí mít strach, že by mohl být zneužit,“ doplňuje Rousek.

Mohlo by Vás zajímat:  Výsledky voleb budou pro klienty O2 na mobilu zdarma
Už žádná lejstra

Díky této novince už nemusí zákazník skladovat dokumenty doma, všechny mu budou odeslány na jeho emailovou adresu a v budoucnu si je bude moct prohlédnout online v sekci Moje O2. V případě, že zákazník preferuje tištěnou kopii podepsané smlouvy, dostane ji na vyžádání.

Vlastnoruční digitální podpis je součástí nové strategie Inspirace pro život, která má prostřednictvím moderních technologií pomoci zákazníkům více si užívat života.

Bližší informace o vlastnoručním digitálním podpisu najdete na adrese www.bezpecnypodpis.cz .

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
O2 mění způsob prodeje. Radí zákazníkům, jak řešit každodenní situace pomocí digitálních technologií.

na nově spuštěném webu najdou zákazníci digitální řešení každodenních situací na čtyřech prodejnách v Praze, Liberci a Mladé Boleslavi se...

Zavřít